Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Zimna noc w Polsce. Możliwe przymrozki i opady śniegu. Pojawią się mgły

Pogoda w nocy


Nie mamy dobrych wiadomości dotyczących pogody w nocy dla Polski. Na północy kraju jeszcze zalega strefa zachmurzenia związana z niżem GISELE, a już nad południowe regiony kraju w nocy wkroczy kolejna porcja opadów.

Już w okolicach północy do krańców południowych wkroczy strefa ciągłych opadów deszczu. W górach i na obszarach podgórskich może padać śnieg. Strefa opadów będzie propagowała na północ i do rana obejmie już całą Małopolskę, Podkarpacie, Śląsk oraz południe Lubelszczyzny i Ziemię Świętokrzyską. Na północy kraju przez całą noc możliwe będą opady przelotne.

Na powyższej mapie z prognozą opadów widać również, że mieszkańcy regionów wschodnich spodziewać się mogą gęstych mgieł. Największe szanse na powstanie gęstych mgieł wystąpią w drugiej części nocy na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu i Ziemi Świętokrzyskiej.

Top będzie bardzo chłodna noc w wielu regionach Polski. Najzimniej będzie w pasie rozpogodzeń, które prognozowane są od Podlasia przez Lubelszczyznę, Mazowsze, Ziemię Łódzką po Śląsk. W tych regionach temperatura w nocy spadnie do zaledwie 2-4 stopni Celsjusza. W związku z tym, przy gruncie spadki temperatur będą jeszcze wyższe. Najbliższa noc prawdopodobnie przyniesie przymrozki nie tylko w górach, ale i na nizinach Polski.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk