Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Zła pogoda dziś w Polsce. Poniedziałek to dużo opadów, mgły i chmury

Pogoda na dziś

Wczorajszy dzień i noc przyniosły złą pogodę w wielu regionach kraju. Padał śnieg i marznący deszcz. Warunki na drogach były trudne. Nie wiele lepsza pogoda czeka nas w dniu dzisiejszym w Polsce. Poniedziałek przyniesie kontynuację opadów.

Pogoda poniedziałek

Powyższa grafika to prognoza opadów i mgły dla Polski na poniedziałkowy poranek. Model SWISS-HD widzi dość rozległą strefę opadów śniegu w centralnej i północnej części kraju. Nad morzem opady śniegu mogą przechodzić w opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na południu kraju dziś od rana sporo opadów deszczu. Warto zauważyć, że dziś prócz opadów w wielu regionach kraju będzie mocno mgliście. Mgła dodatkowo utrudniała będzie warunki na drogach. Apelujemy do kierowców o ostrożność.

Opady poniedziałek

Sytuacja pogodowa nie zmieni się wiele dziś po południu. Więcej opadów śniegu pojawi się w Polsce centralnej i północno wschodniej. Na południu kraju nadal będzie to bardzo wilgotny, mglisty dzień. Śnieg po południu może pojawić się również na zachodzie kraju. Kończąc wątek opadów, poniedziałek będzie bardzo mokrym dniem. Przejdźmy do temperatury w dniu dzisiejszym w Polsce.

Temperatura w Polsce w poniedziałek

Sytuacja z temperaturą również będzie bardzo podobna do dnia wczorajszego. W poniedziałek najchłodniej na północny kraju, gdzie może pojawić się nawet lekki przymrozek. Temperatury w Polsce centralnej minimalnie dodatnie. Najcieplej, bo nawet do 6 stopni na południu kraju. Temperaturę odczuwalną na północy kraju obniży wiatr. Ten w Polsce północnej wiał będzie z prędkością do 50 km/h. W Polsce centralnej i południowej wiatr nie będzie dziś odczuwalny.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk