Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Zorza polarna pojawiła się nad Polską

W dniu wczorajszym informowaliśmy o dużym prawdopodobieństwie pojawienia się zorzy polarnej nad Polską. Prognozy na szczęście potwierdziły się. Pogodne niebo nad północną częścią kraju pozwoliło na obserwację z terytorium Polski jednego z najwspanialszych zjawisk występujących na naszej planecie.

Zdjęcia zorzy z ubiegłej nocy znaleźliśmy na fanpage „Z głową w gwiazdach”. Prowadzący ten portal Karol z Dorotą wybrali się wczoraj na obserwację zorzy aż do dalekiej Islandii. Pokazali kawał dobrego materiału, zachęcamy do jego obejrzenia. Jednak my jesteśmy zachwyceni tym, co znaleźliśmy w komentarzach umieszczanych pod pięknymi zdjęciami zorzy w Islandii. Okazuje się, że minionej nocy nad Polską również obserwować się dało piękne widoki.

Opublikowany przez Dorotę Anną Niedziela, 7 października 2018

Opublikowany przez Piotra Choderę Niedziela, 7 października 2018

Jak widać pogoda w północnej Polsce dopisała. Zorza była osiągalna dla matrycy aparatów i wiemy, że wielu fascynatów nieba wyruszyło wczorajszej nocy w teren. Pokażcie nam swoje zdjęcia. Zorza polarna to według nas najpiękniejsze (tuż po burzach) zjawisko naturalne możliwe do obserwowania na niebie 🙂

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk