Atak zimy na południu Polski. Zobacz zdjęcia

Zima w Polsce

Do Polski spływa chłodne powietrze morskie. Termometry na południu kraju wskazują w okolicach 4-6 stopni ciepła. Oczywiście w górach i na obszarach podgórskich jest chłodniej. Pozwala to na opady śniegu. W niektórych regionach możemy pisać o prawdziwym ataku zimy.

Już wczoraj pisaliśmy o pięknie zabielonych krajobrazach w Tatrach i Zakopanem. Dziś prezentujemy piękne zdjęcia, które wykonał Dawid Łodziana. Zdjęcia pokazują, że silne opady śniegu wystąpiły również w Beskidach.

Na zdjęciach widać, że atak zimy w Beskidach jest całkiem poważny. Pokrywa śnieżna wynosi obecnie kilkadziesiąt centymetrów i wszystko jest to świeży śnieg. Równie piękne krajobrazy występują w Tatrach.

Tymczasem w Dolinie Pięciu Stawów.fot. Pięć Stawów

Opublikowany przez Tatromaniak Wtorek, 13 października 2020

Śnieg spadł nie tylko wysoko w górach. Krajobrazy zabieliły się również w Zakopanem, gdzie również spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Widzimy zatem, że atak zimy w Polsce południowej nastąpił. Wbrew temu co w internecie pod naszymi prognozami wypisywali “pogodowi mędrcy”. Śnieg nie utrzyma się na południu Polski jeszcze kilka dni. W październiku do kraju wróci jeszcze ciepło.