26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Atak zimy w Polsce. Alerty pogodowe. Sypie śnieg. Możliwe oblodzenie

Rekordowy mróz

Pogodę na zachodzie kraju kształtuje dziś front atmosferyczny. Od rana nad zachodnią częścią kraju zalega duża strefa zachmurzenia. Występują intensywne opady. W wielu miejscach, na południowym zachodzie intensywnie sypie śnieg.

Intensywne opady śniegu występują obecnie na południu Dolnego Śląska oraz w lubuskim. Na rogach regionu panują bardzo trudne warunki drogowe. Na terenach położonych wyżej, na południu omawianego regionu opady śniegu są bardzo intensywne. Występować mogą problemy komunikacyjne. Bieżącą sytuację na drogach w Polsce obserwować można za pomocą obrazów z sieci kamer drogowych dostępnych tutaj.

IMGW wydaje ostrzeżenia dla Polski

Pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pogodowe dla wielu regionów Polski.

Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia dotyczą opadów marznących dla Polski. Alerty pogodowe wydane zostały dla Śląską, Opolszczyzny, Dolnego Śląska, Kujaw, Pomorza Zachodniego, Pomorza, Mazowsza, Warmii, Mazur i Podlasia. W większości omawianych regionów opady marznące występowały będą przed południem. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, gdyż warunki na drogach mogą być dziś groźne. Później w północnej części kraju powinien padać już sam śnieg.

Atak zimy nie przyniesie śniegu na dłużej

Niestety front, który przechodzi dziś nad Polską ma charakter frontu ciepłego. Za frontem do kraju z południa napłyną cieplejsze masy powietrza. W późniejszych godzinach na południu i w centrum Polski zrobi się znacznie cieplej. O szczegółach piszemy w naszej dziennej prognozie pogody na niedzielę. Tutaj zaznaczmy tylko, że śnieg nie utrzyma się dziś w Polsce na długo. Jednak mimo wszystko. Pogoda dziś będzie nie sprzyjające na zachodzie, w centrum i na północy kraju. Tylko na południowym wschodzie niedziela nie przyniesie opadów i utrudnień komunikacyjnych.