26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Atak zimy w Polsce. Sypie śnieg. Trudne warunki na drogach

Atak zimy

Nad Polską z południa na północ przechodzi dziś front atmosferyczny. Obecnie przynosi on intensywne opady śniegu na północy kraju. Lokalnie śnieg sypie naprawdę intensywnie. Warunki na drogach są bardzo złe.

Obecnie najsilniejsze opady występują w pasie od Warmii i Mazur, przez całe pomorze, aż do zachodnio pomorskiego i lubuskiego (źródło IMGW). Na północy omawianego obszaru sypie śnieg. Lokalnie opady śniegu są intensywne. Poniżej prezentujemy obraz z kamer drogowych sieci GDDKiA.

Powyżej obraz z kamery na obwodnicy Wałcza. Widać, że śniegu napadał tu całkiem sporo i na drodze ekspresowej zalega błoto pośniegowe. To bardzo niebezpieczna sytuacja dla kierowców. Droga wygląda na czarną, a w rzeczywistości jest śliska. Trudne warunki na drogach panują również w okolicach Szczecina. Tam również intensywnie pada śnieg.

Część Polski północnej zmaga się obecnie z opadami śniegu. Im dalej na południe kraju, tym cieplej, więc opady śniegu przechodzą w śnieg z deszczem oraz deszcz marznący. To również bardzo niebezpieczna sytuacja pogodowa dla kierowców. Na południe Polski wkroczyła kolejna strefa opadów. Tam jednak pada już sam deszcz. Więcej o opadach śniegu i pogodzie na nadchodzącą noc przeczytać można w prognozie pogody na noc z niedzieli na poniedziałek.