Burze nad Polską. Stan na godzinę 14:30

Zgodnie z prognozami, nad Polską mamy do czynienia z bardzo burzowym dniem. Pierwsza strefa burz wybuchła kilka godzin temu na Lubelszczyźnie i obecnie powoli opuszcza nasz kraj przemieszczając się dalej w kierunku wschodnim.

Druga strefa burz rozciąga się w centralnym pasie lubelskiego. Z burzami mamy do czynienia między innymi na północ od Lublina, a także w zachodnich regionach Lubelszczyzny. Na pograniczy lubelskiego i Podkarpacia od kilku godzin przetacza się dość rozległy układ burzowy. Te burze z pewnością przynoszą podtopienia i silne porywy wiatru.

Z najsilniejszymi obecnie burzami mamy do czynienia na południu Polski. Opolszczyzna, Małopolska, Dolny Śląsk. To właśnie na południu wymienionych regionów dochodzi, często za przyczyną orografii tereny do formowania się silnych komórek burzowych.

Dodatkowo, w Polsce centralnej (łodzkie) dochodzi do rozwoju nowych komórek burzowych. To może być strefa burz, przed którymi w kolejnych godzinach ostrzegamy województwa Polski centralnej i wschodniej.