Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

ZAŁAMANIE pogody zbliża się do Warszawy. Możliwa burza, silny wiatr i krupa lodowaWe wtorek sytuacja pogodowa na obszarze Polski jest dynamiczna. Obserwuje się rozwój chmur kłębiasto-deszczowych zarówno w obrębie frontu chłodnego, który zszedł znad Bałtyku, jak i też w dużo większej odległości od niego. Szczególnie groźne zjawiska obserwowane są jednak na froncie chłodnym oraz lekko przed nim.

Marzec przynosi nam dużą dynamikę w pogodzie. Nie brakuje silnego wiatru, opadów oraz burz.

Obecne dane radarowe ukazują dwa nieco większe pasma konwekcyjne, które przemieszczają się zgodnie z przepływem sterującym w środkowych warstwach troposfery, czyli z północnego-zachodu na południowy-wschód i znajdują się na północy Mazowsza.

Do godziny jedno z pasm konwekcyjnych powinno dotrzeć do Warszawy, przynosząc porywy wiatru powyżej 70 km/h, opady deszczu, ale także krupy lodowej. Niewykluczony drobny grad.

Całkiem prawdopodobne, że zagrzmi w okolicach Warszawy, jak i też w samej stolicy. Następnie pogorszenie pogody wędrować ma dalej na południowy-wschód, wschód.

Dane radarowe z polskiej sieci POLRAD, widoczne opady konwekcyjne nad Polską w dniu 26 marca 2019 r. godzina 14:30 czasu lokalnego

Zespół chmur Cumulonimbus generuje także burze, które zmierzają w kierunku Warszawy.

Położenie pogorszenia pogody pod adresem poniżej

Więcej o dzisiejszej sytuacji pogodowej tutaj

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz