Burzowy 20 maja. Stan na godzinę 11:15

Zgodnie z obietnicami, dziś przez cały dzień będziemy starali się analizować warunki i wydawać „burzowe” aktualizacje. Wszystko po to, byz odpowiednim wyprzedzeniem ostrzec Was przed ewentualnym zagrożeniem ze strony burz.

Godzina 11:15 w powietrzu czuć wilgoć. Widać to również po obrazach satelitarnych. Chmur przybywa w bardzo szybkim tempie. Z jednej strony można mieć obawy, czy rosnące zachmurzenie nie „popsuje” warunków na popołudniowe burze. Pamiętajmy jednak, że miłość do burz to jedno, ale zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo i brak zniszczeń.

Oczywiście nie odbierajcie tego tak, że burz dziś nie będzie. Burze będą. Będą bardzo groźne. Wszystko to pozostaje aktualne. Zresztą, w momencie, gdy to piszą na Ukrainie dochodzi do masowego rozwoju chmur konwekcyjnych. Na Węgrzech już mocno grzmi. To w tych regionach upatrywałbym inicjacji dzisiejszych, groźnych burz, które w kolejnych godzinach przetaczały się będą we wschodniej Polsce. Do zobaczenia w kolejnym wpisie (około południa).

Burze możecie śledzić na bieżąco w naszej zakładce. Tam sprawdzicie Gdzie jest burza, a także śledzić możecie przemieszczanie się chmur burzowych i opadów.

Gdzie jest burza? Gdzie mocno pada deszcz?