Wszystkie media zajmujące się pogodą i zjawiskami burzowymi od kilkudziesięciu godzin ostrzegają wschodnie Niemcy i zachodnią Polskę przed silnymi, punktowo bardzo silnymi burzami. W dniu dzisiejszym zachodnia Polska spodziewać się może silnego układu w formie MCS. Być może w układ wbudowana będzie linia szkwału, co byłoby szczególnie niebezpieczne.

W przypadku takiego scenariusza, prócz bardzo dużej aktywności elektrycznej, ulewnych opadów deszczu przynieść może również niszczące porywy wiatru.

Tymczasem mamy godzinę 7 rano, a do Polski zachodniej właśnie wkroczyła pierwsza, dość aktywna komórka burzowa. Burza ta wkroczy do Polski na wysokości Szczecina, następnie powędruje na północny wschód, nad Międzyzdroje, Świnoujście.

W kolejnych godzinach spodziewamy się raczej uspokojenia sytuacji, do głosu dojdzie upał i słońce, by w godzinach popołudniowych znów zrobiło się burzowo, miejscami nawet groźnie. Oczywiście przez cały dzień informowali będziemy o sytuacji na niebie.

Mike

2 Comments

 • Regen
  Posted 10 czerwca 2019 09:17 0Likes

  Dwójka na estofexie skurczyła się w aktualizacji z 4:10 w nocy. Myślę, że do wieczora po dwójce w Polsce nie będzie już śladu. I nomen omen… Z DUŻEJ CHMURY MAŁY DESZCZ. I śpiewamy równo z telewizorem… śmieeechu warteeeee!

  • Znafca
   Posted 10 czerwca 2019 11:58 0Likes

   Jest duże zachmurzenie to jeżeli coś będzie większego to najprawdopodobniej nie w okolicy Szczecina ale bliżej Zielonej góry, Gorzowa czy Szczecinka albo Koszalina.Może znowu Gorzów solidnie podleje.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.