Ciepła, spokojna noc w Polsce. Burze zanikną

Sobota przyniosła piękną i słoneczną pogodę w Polsce centralnej i północnej oraz zachmurzenie w regionach południowych kraju. Na południu przechodziły również burze, które lokalnie dawały intensywne opady deszczu.

Podczas nadchodzącej nocy pogoda na południu kraju uspokoi się i w całym kraju zrobi się pogodnie. Deszcz padać może w pierwszej części nocy na terenach podgórskich. W pozostałych regionach kraju deszcz podczas nadchodzącej nocy padał nie będzie. W drugiej części nocy nie spodziewamy się opadów deszczu nigdzie w kraju, co potwierdzają wyliczenia modeli numerycznych.

deszcz w nocy

Noc z soboty na niedzielę będzie dość ciepła w większości regionów Polski. Najcieplej, podobnie jak w ostatnich dniach na zachodzie i południowym zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci wskażą nawet do 20 stopni. Może to być kolejna noc, którą sklasyfikujemy jako noc tropikalną w Polsce. W centrum kraju do 17 stopni. Najchłodniej w górach i na Podkarpaciu, gdzie słupki rtęci spadną do 15 stopni.

Widać zatem, że czeka nas bardzo ciepłą noc w Polsce. Brak opadów deszczu i właściwie nieodczuwalny wiatr zachęcają, by wybrać się dziś na wieczorny spacer, a może nawet na nocny biwak? Pogoda przeszkadzała nie będzie.