Układ ośrodków barycznych nad Europą wpływa na pogodę nie tylko w Polsce, ale i w innych miejscach kontynentu. Bardzo dynamiczna i niebezpieczna aura panuje w południowo-wschodniej Europie. Dramatyczne doniesienia płyną z Grecji.

W Grecji w dniu wczorajszym doszło do wielu silnych powodzi. Niektóre z nich były tak potężne, że nurt porywał samochody. Całe dzielnice zostały doszczętnie zalane. Jako pierwszy film pokazujemy nagranie autorstwa Φωτεινή Βλασακίδου. Wykonane zostało 26 czerwca w miejscowości Mandra, na północ od Aten. Przyznamy, że siła żywiołu robi wrażenie.

Równie elektryzujący film wykonała i przesłała do portalu Severe Wheather Europe Maria Fani. Tutaj również widać jaką siłę miała woda spływająca z gór.

Mike

1 Komentarz

  • Znafca
    Posted 6 maja 2019 12:50 0Likes

    Ciekawiej jest na Saharze.Ostatnio przez wiele dni około 500 km na południe(oraz bliżej) od Morza Śródziemnego często występowały burze.Lepiej o tym napisać bo jest to bardziej anomalne.Nawet teraz na stronie blitzortung widać oznaczenia piorunów w środkowej i południowej Algierii.Zastanawiam się jak będzie wyglądała burza po 50 stopniowym upale.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.