Dziś noc spadających gwiazd. Będzie ciepło i bezchmurnie

Środa upłynęła pod znakiem pięknej, bezchmurnej pogody w całej Polsce. Na zachodzie było upalnie, a w pozostałych regionach kraju mieliśmy do czynienia z bardzo ciepłym lub gorącym dniem.

Nie wiele zmieni się w pogodzie podczas nadchodzącej nocy. W całym kraju będzie równie bezchmurnie. To świetna wiadomość dla wszystkich miłośników obserwacji nocnego nieba. To właśnie dziś przypada największa aktywność Perseid. Czeka nas tzw. noc spadających gwiazd. Największą aktywność zjawisko prognozuje się na godziny w drugiej części nocy. Chmury nie powinny przeszkadzać nam w obserwacji tego pięknego zjawiska jakim są spadające Perseidy.

pogoda w nocy

Powyżej mapa zachmurzenie i opadów deszczu na godziny w okolicach świtu w nocy z środy na czwartek. Nad Polską kompletnie brak jest zachmurzenia i opadów deszczu. Pogoda nie popsuje obserwacji spadających gwiazd.

Obserwacje ułatwi również temperatura. Podczas nadchodzącej nocy nie będzie w Polsce zimno. Mieszkańców Polski zachodniej czeka wręcz noc tropikalna. Przypomnijmy, o nocy tropikalnej mówimy, gdy temperatura podczas nocy nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Z takimi wartościami temperatur w nocy zmierzą się mieszkańcy Dolnego Śląska, Śląska, Opolszczyzny i lubuskiego. Na pozostałym obszarze Polski nieco chłodniej, ale wszędzie temperatury w nocy nie spadną poniżej 14-16 stopni.

Szczegóły na temat nocy spadających gwiazd znajdziecie tutaj