Październik 2019 roku okazał się najlepszy w historii portalu Fani Pogody. Według danych uzyskanych z Google Analitycs, stronę odwiedziło w ubiegłym miesiącu 725.792 unikalnych użytkowników, natomiast odsłon polscy internauci wygenerowali ponad 1,8 mln.

Portal posiada już bardzo duże grono stałych widzów. Według Google Analitycs jest to 200000 stałych Czytelników. Taka ilość osób ponownie odwiedziła stronę w październiku. Niewątpliwie taka rzesza odbiorców motywuje do ciągłej pracy. Czasami po kilkanaście godzin dziennie.

Już tegoroczny sezon burzowy był rekordowy dla portalu Fani Pogody. Informacji o burzach i pogodzie szukało u nas 200000 polskich internautów miesiecznie.

Liczne grono osób rozpoczyna przeglądanie naszej witryny od sprawdzenia najnowszych informacji ze świata pogody. Dodatkowo wielu Polaków obserwuje dane w zakładkach pogodowych.

W kolejnych miesiącach nie zwalniamy z tempem rozwoju portalu. Na pewno na przełomie 2019/2020 witrynę czeka duża zmiana wizualna. Wszystko po to, aby nasi Czytelnicy łatwiej mogli znaleźć interesujące ich treści czy zakładki pogodowe.

Po wielu latach starań nasze marzenie o tym, aby portal liczył się w polskim internecie spełnia się. Prowadzenie tego serwisu zmusza nas niejako do dalszego kształcenia się z meteorologii i pochodnych tematów. Cały czas nabywamy nowe umiejętności, które są konieczne, aby prowadzić portal dla tak szerokiego grona odbiorców.

Niejednokrotnie w październiku cytowały nas wielkie portale, była to m.in Wirtualna Polska, Onet.pl, ale także Natemat.pl i wiele innych znanych tytułów w polskim internecie.

Współpracujemy również stale z portalem Lublin112.pl, który korzysta z naszych prognoz.

Kolejne miesiące będą kluczowe, jeśli chodzi o rozwój tego serwisu. Niewątpliwie dużo pracy czekać nas będzie w sezonie burzowym, gdy dojdą do tego działania terenowe za burzami. Tutaj również oczekiwane są liczne zmiany. Głównie sprzętowe po to, aby jak najwierniej przedstawiać naszym Czytelnikom zdobycze terenowe.

Co warto podkreślić. Jeden z założycieli Fanów Pogody od kilku miesięcy jest członkiem stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska. Co tylko pokazuje, że portal tworzony jest przez specjalistów i pasjonatów do meteorologii oraz burz.

Arkadiusz Wójtowicz

3 Comments

 • Regen
  Posted 2 listopada 2019 15:33 0Likes

  PO PIERWSZE

  FaniPogody to przytulne miejsce. Jakby to opisać słowami webmastera – jest user friendly. A jakby dodać do tego komentarz recenzenta gier komputerowych – jest miodne.

  PO DRUGIE

  Oczywiście okres letni jest (nomen omen) najgorętszym czasem, jeśli chodzi o ilość wyświetleń witryny przez unikalnych użytkowników. Wyświetleń to jedno, ale ilość ponownych wyświetleń, regularnego odwiedzania tego serwisu, to kolejna ważna sprawa.

  Gdyby to miejsce nie stało na takim poziomie wykonania zarówno technicznego jak i merytorycznego, tylu odwiedzających ten serwis także by nie było. Co stanowi zarówno powód do dumy jak i motywacji do dalszego rozwoju.

  PO TRZECIE

  Miejmy nadzieję, że przyszłe lato zmobilizuje redaktorów tego serwisu do częstego ładowania akumulatorów w dronie, który uwieczni wiele spektakularnych burz drugiego bądź trzeciego stopnia.

  PO CZWARTE

  Gratulacje!

 • Regen
  Posted 2 listopada 2019 17:31 0Likes

  Prognozy długoterminowe na przyszłe lato by się przydały. Za duży odstęp czasowy, wiem. Ale ciekawość zżera. Czy będzie przekroczone 40 stopni w cieniu? Nikt tego nie chce. Ale ryzyko istnieje, zwłaszcza gdy obserwujemy aktualne trendy w klimacie.

  A prognozy na lato 2020 będą już zaprezentowane w nowej wersji serwisu. Czy lato też będzie w nowej wersji? Afrykańskiej? Nikt tego nie chce.

  Jednym słowem wściekła pogoda.

 • Regen
  Posted 2 listopada 2019 23:03 0Likes

  1983 oczka przy artykule o uderzeniu “gorąca” blisko Polski na początku listopada. Artykuły o mniejszej oglądalności pisały o burzach, wichurach i trąbach powietrznych. Ale to nie one zebrały największe zainteresowanie, tylko 20 stopni w listopadzie. Hmmm… Sam nie wiem jak to skomentować. Globalne ocieplenie napędza klikalność? Że “gorąco” jesienią? Ale 20 stopni to “gorąco”? Owe 20 stopni jesienią jest bardziej ciekawe, niż niszczące burze, wichury i trąby powietrzne latem? Stały się po prostu nudne? Mało spektakularne? Trzeba poczekać z 10 czy 20 lat, trzymając się scenariusza RCP 8.5, to może będą ciekawsze od uderzenia “gorąca” blisko Polski na początku listopada. Bo 20 stopni w grudniu to już nie w kij dmuchał.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.