27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Fani Pogody z rekordowym wynikiem w październiku. Stronę odwiedziło blisko 1 mln internautów

Październik 2019 roku okazał się najlepszy w historii portalu Fani Pogody. Według danych uzyskanych z Google Analitycs, stronę odwiedziło w ubiegłym miesiącu 725.792 unikalnych użytkowników, natomiast odsłon polscy internauci wygenerowali ponad 1,8 mln.

Portal posiada już bardzo duże grono stałych widzów. Według Google Analitycs jest to 200000 stałych Czytelników. Taka ilość osób ponownie odwiedziła stronę w październiku. Niewątpliwie taka rzesza odbiorców motywuje do ciągłej pracy. Czasami po kilkanaście godzin dziennie.

Już tegoroczny sezon burzowy był rekordowy dla portalu Fani Pogody. Informacji o burzach i pogodzie szukało u nas 200000 polskich internautów miesiecznie.

Liczne grono osób rozpoczyna przeglądanie naszej witryny od sprawdzenia najnowszych informacji ze świata pogody. Dodatkowo wielu Polaków obserwuje dane w zakładkach pogodowych.

W kolejnych miesiącach nie zwalniamy z tempem rozwoju portalu. Na pewno na przełomie 2019/2020 witrynę czeka duża zmiana wizualna. Wszystko po to, aby nasi Czytelnicy łatwiej mogli znaleźć interesujące ich treści czy zakładki pogodowe.

Po wielu latach starań nasze marzenie o tym, aby portal liczył się w polskim internecie spełnia się. Prowadzenie tego serwisu zmusza nas niejako do dalszego kształcenia się z meteorologii i pochodnych tematów. Cały czas nabywamy nowe umiejętności, które są konieczne, aby prowadzić portal dla tak szerokiego grona odbiorców.

Niejednokrotnie w październiku cytowały nas wielkie portale, była to m.in Wirtualna Polska, Onet.pl, ale także Natemat.pl i wiele innych znanych tytułów w polskim internecie.

Współpracujemy również stale z portalem Lublin112.pl, który korzysta z naszych prognoz.

Kolejne miesiące będą kluczowe, jeśli chodzi o rozwój tego serwisu. Niewątpliwie dużo pracy czekać nas będzie w sezonie burzowym, gdy dojdą do tego działania terenowe za burzami. Tutaj również oczekiwane są liczne zmiany. Głównie sprzętowe po to, aby jak najwierniej przedstawiać naszym Czytelnikom zdobycze terenowe.

Co warto podkreślić. Jeden z założycieli Fanów Pogody od kilku miesięcy jest członkiem stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska. Co tylko pokazuje, że portal tworzony jest przez specjalistów i pasjonatów do meteorologii oraz burz.