Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 20/21 lutego 2021. Gęste mgły marznące, miejscami oblodzenie dróg i chodników

Pogoda. W nocy z soboty na niedzielę Polska znajdzie się pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad południowo-wschodnią Europą. Cały kraj powinien być w masie polarnej. Cieplejszej na zachodzie, chłodniejszej na wschodzie. Miejscami dojdzie do oblodzenia dróg i chodników po dziennych roztopach, jak i też z powodu rozwinięcia się mgieł marznących.

Sytuacja synoptyczna na dzień 21.02.2021. 00 UTC

Pogoda. Sytuacja synoptyczna na dzień 21.02.2021, 00 UTC

Prognoza ciśnienia atmosferycznego wyskalowanego do poziomu morza na noc z soboty na niedzielę dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych wraz z położeniem najważniejszych ośrodków barycznych.

Pogoda. Prognoza ciśnienia na noc z soboty na niedzielę

Pogoda. Zachmurzenie duże i całkowite będzie zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze chmur ma być dużo mniej. Pogodnie bądź z umiarkowanym zachmurzeniem na zachodzie i północy.

W wielu miejscach mogą rozwinąć się gęste mgły, czemu sprzyjać będzie wysoka wilgotność powietrza, jak i też niewielka prędkość wiatru. Miejscami mogą być one marznące i osadzające szadź. Na drogach ślisko. Dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Szczególnie we wschodniej części Polski.

Mgły marznące w kraju i niskie chmury podinwersyjne

Prognoza zachmurzenia i prawdopodobnego obszaru mgieł (kolor żółty) na noc z soboty na niedzielę. Wiele wskazuje, że najsilniejsze mgły wystąpią w województwach wschodnich, ale nie można wykluczyć ich także w innych rejonach naszego kraju.

Pogoda.Prognoza zachmurzenia i mgieł na noc z soboty na niedzielę
Pogoda. Mgły w nocy z soboty na niedzielę
Pogoda. Mgły w Polsce

Ujemna temperatura skutkować będzie oblodzeniem dróg i chodników

W nocy z soboty na niedzielę prawdopodobne są spadki temperatury na wschodzie od -7°C do -2°C, co w połączeniu z mgłami prowadzić będzie do oblodzenia dróg i chodników. Ujemna temperatura również na Ziemi Świętokrzyskiej od -5°C do -1°C. W centrum od -3°C do 1°C. Ujemna temperatura również w Małopolsce i na Podkarpaciu od -7°C do -1°C. Wyraźnie cieplej na zachodzie od 5°C do 1°C. Na północy od -1°C do 4°C nad samym morzem.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza w niedzielę rano na obszarze Polski.

Wiatr w nocy będzie słaby z kierunków południowych. Najsilniejszy ma być w Sudetach oraz Bieszczadach i Beskidu Niskiego okresami silny.

Prognoza wiatru na noc z soboty na niedzielę

Aktualna temperatura

Położenie opadów

Prognoza wiatru na noc tutaj