Pogoda. Morderczy upał. Ponad 50 stopni przez wiele dni

Dochodzi do nas wiele wiadomości, w których czytelnicy narzekają, że obecne lato nie jest upalne i gorące. Zgadzamy się, że w kraju przydało by się więcej dni z piękną, słoneczną pogodą. Jednak cieszymy się również, że nie musimy zmagać się z tak potężnymi upałami jak mieszkańcy innych regionów naszej planety.

Bardzo zła sytuacja jeśli chodzi i temperatury notowana jest obecnie w Iraku i Kuwejcie. Od wielu dni w regionie notowane są temperatury przekraczające 50 stopni Celsjusza. Takie wartości temperatury są bardzo szkodliwe i zagrażają życiu ludzkiemu.

upały

To 10 najcieplejszych miejsc w Iraku dnia 31 lipca 2020. Widać, że aż na 7 stacjach pomiarowych temperatury przekroczyły 50 stopni Celsjusza. Podobne wartości temperatur notowane były na koniec lipca w Kuwejcie.

Nie tylko bliski wschód zmaga się z bardzo wysokimi temperaturami. Końcówka lipca bardzo upalna była również w wielu regionach Europy Zachodniej. Wystarczy wspomnieć, że 31 lipca we Francji słupki rtęci powędrowały do 38 stopni powyżej zera, a na południu Wysp Brytyjskich termometry powędrowały aż do 33 kresek. Nie wspominając oczywiście o Hiszpanii, gdzie temperatury przekraczające 40 stopni były w lipcu normą.

upał USA

Ekstremalne upały panowały również w wielu regionach USA. Są w Stanach miejsca, gdzie ostatnie dni przyniosły również temperatury przekraczające 40 stopni Celsjusza. Zdecydowanym liderem wśród miast z najwyższą temperaturą na koniec lipca jest Phoenix, gdzie termometry wskazały temperaturę blisko 48 stopni. Tutaj mówimy już o upale ekstremalnym i pozostaje cieszyć się, że w Polsce nie musimy zmagać się z tak wysokimi temperaturami powietrza.