Możliwe przymrozki w nocy. Bez opadów. Lokalne mgły nad Polską

W czwartek Polska dostała się pod wpływ wyżu z centrum w okolicach Wysp Brytyjskich. Tylko południowy wschód kraju pozostawał jeszcze pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego o charakterze ciepłym. Front za dnia opuścił granice kraju i w nocy z czwartku na piątek już cała Polska znajdzie się pod wpływem wyżowej pogody.

Nadchodząca noc przyniesie brak zachmurzenia oraz spływ chłodnych mas powietrza do naszego kraju. Oznacza to kolejną noc podczas której możliwe będą przymrozki w Polsce.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Sytuację tą potwierdza Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który wydał ostrzeżenia przed przymrozkami na dzisiejszą noc. Ostrzeżenia przed przymrozkami obowiązują od dzisiejszego wieczora, do godziny 7 rano w piątek.

Ostrzeżenia wydane przez IMGW-PIB.

Przymrozki w nocy dotyczą Warmii, Mazur, oraz części Podlasia i północnego Mazowsza oraz zachodniej i północnej części kraju. Na południowym-wschodzie również prawdopodobne przygruntowe przymrozki Temperatury spaść mogą poniżej zera również na obszarach górskich. Na pozostałym obszarze Polski to również nie będzie ciepła noc. W Polsce centralnej termometry wskażą na ogół w okolicach 1 stopnia powyżej zera. W południowej części kraju słupki rtęci wzrosną do zaledwie 3 stopni powyżej zera.

Dodatkowym czynnikiem, który psuł będzie pogodę podczas dzisiejszej nocy będą mgły. Te pojawić się mogą praktycznie miejscami w centralnej części kraju, ograniczając widzialność do 300 metrów. Największe prawdopodobieństwo pojawienia się mgieł wystąpi w centrum, miejscami możliwe są również w innych rejonach Polski.