26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Mróz uderzy jeszcze w grudniu. Ochłodzenie w Boże Narodzenie

Zima i mróz

Obecnie jesteśmy w cieplejszym momencie grudnia. Przed Wigilią temperatury w większości Polski są dodatnie. Na zachodzie w dzień mamy nawet w okolicach 10 stopni Celsjusza. Jednak to zmieni się niedługo. Do Polski wrócą przymrozki i mróz oraz opady śniegu.

Prognoza wysokości pokrywy śnieżnej do 26 grudnia 2020 dla Polski.

Wysokie temperatury w kraju potrwają do czwartku 24 grudnia. Jeszcze w Wigilię Bożego Narodzenia w wielu miejscach na zachodzie i południu kraju słupki rtęci wskazywały będą 10 stopni Celsjusza. Sytuacja ta zacznie zmieniać się dynamicznie już podczas bożonarodzeniowej nocy.

Mróz nadciąga do Polski

Już w Wigilię popołudniu do Polski z północnego zachodu spływać zacznie mroźne, arktyczne powietrze. Boże Narodzenie jeszcze upłynie pod znakiem minimalnie dodatniej temperatury w większości regionów Polski. Tylko na krańcach północno wschodnich i w górach pojawią się przymrozki i mróz.

Mróz w Polsce pod koniec grudnia

Mróz w Polsce

Już 26 grudnia ujemna temperatura nawet w dzień pojawi się w wielu miejscach Polski. Mróz nie będzie siarczysty, jednak w połączeniu z wiejącym wiatrem temperatury odczuwalne spadną kilka stopni poniżej zera. Dużo większy mróz panował będzie w górach i na obszarach podgórskich. W Tatrach temperatura spadać będzie do minus kilkunastu stopni Celsjusza. Tam mróz będzie już siarczysty.

Mróz koniec grudnia

Jeszcze chłodniej zrobi się po ostatnim weekendzie grudnia. W poniedziałek 28 grudnia mróz pojawi się już w całej Polsce. Nadal najchłodniej w górach, jednak i na nizinach w dzień możemy mieć do czynienia nie tylko z przymrozkami, ale i kilkustopniowym mrozem. Końcówka roku, wraz z Sylwestrem na tą chwilę zapowiadają się bez mrozu. Jednak to jeszcze odległy termin. Wstrzymajmy się w prognozami na sylwestrową noc.