Około godziny 11.15 napisał do nas czytelnik Jan Chmielnicki z informacją, że w Żabiej Woli (okolice Lublina) zeszła trąba powietrzna. Niestety czytelnik nie zdążył nagrać samego zjawisko, napisał tylko, że wszystko wyglądało bardzo groźnie.

Zjawisko zdają się potwierdzać fotografie niszczeń, które Pan Jan przysłał na nasza skrzynkę. Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy za Wasze zainteresowanie zjawiskami pogodowymi. Ostrzegamy również przed dzisiejszymi burzami. Jak widać już od samego rana przynoszą one groźne zjawiska.

EDIT: Po analizie danych nie można wykluczyć, że trąba powietrzna związana była z mezocyklonem. Sygnatura z radaru odbiciowości wskazuje, że mogliśmy mieć do czynienia z superkomórką burzową.

EDIT2: Dochodzą do nas informacje, że w okolicach Bychawy i Bełżyc zostało powalonych sporo drzew. Zdaje się to potwierdzać, że w tamtym regionie doszło do zejścia trąby powietrznej.

EDIT3: w okolicy działają jednostki Straży Pożarnej. Pozrywane dachy, powalone drzewa. Czekamy na dalsze materiały zdjęciowe i filmowe.

EDIT4: pojawił się film ze Stasina. Spore zniszczenia

Michał Kołodziejczyk

1 Komentarz

  • Wiola
    Posted 21 maja 2019 12:12 0Likes

    Hey Panowie :), chciałabym tą drogą poznać fajnego faceta na resztę życia.Ja 25 letnia szczupła blondynka po nieudanym związku,wiek nie gra roli, jesteś samotny ? Napisz do mnie na portalu : http://www.wyspakobiet.eu//wiola25s

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.