Od kilku godzin nad Polską mamy bardzo groźną sytuacje. Zgodnie z prognozami silne burze superkomórkowe z bardzo dużym gradem rozwinęły się na zachodzie kraju. Ich trajektoria skierowana jest na północ. Niedawno zalany został Gorzów Wielkopolski.

Niebezpieczna burza superkomórkowa wkroczyła niedawno do woj. zachodniopomorskiego. Na trasie tej niezwykle silnej burzy są takie powiaty jak myśliborski, choszczeński i pyrzycki. Burzy towarzyszy duży grad ponad 5 cm, intensywne opady deszczu, prowadzące do podtopień i wiatr powyżej 100 km/h.

Polscy Łowcy Burz ostrzegają

Sytuacja na zachodzie kraju jest w tej chwili bardzo groźna. Burze superkomórkowe generują opady gradu o średnicy ponad 5 cm. Lokalnie może on osiągać aż 6-6,5cm! Ponadto występuje zagrożenie silnym wiatrem ponad 100 km/h. Po południowo wschodniej stronie poszczególnych komórek istnieje także ryzyko zejścia tornada o dość znacznej sile, choć ryzyko nie jest duże.

Dobrze widoczne superkomórki na obrazach radarowych

Obszar groźnej pogody ograniczy w nocy swój zasięg do zachodniej części Polski

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ PONIŻEJ

(fot. ilustracyjne. Elżbieta Czajka, grad wygenerowany przez burzę superkomórkową 20 czerwca 2016 roku w okolicach Kraśnika)

Arkadiusz Wójtowicz

5 Comments

 • Znafca
  Posted 11 czerwca 2019 22:37 0Likes

  Pisałem że tym razem może być coś mocniejszego .Akurat prosto na mnie burza pomyka.Mimo wszystko wątpię aby coś groźnego poza wiatrem było.Grad raczej wielki nie będzie.

  • Znafca
   Posted 11 czerwca 2019 22:57 0Likes

   Chyba nawet zdycha.W każdym razie wątpię w coś wybitnego.

 • Regen
  Posted 11 czerwca 2019 22:47 0Likes

  A level 2 area seems to be enlarged just for fun.

  DISCUSSION

  Dyskusja jest zbędna. Dwójeczka za bardzo rozdymana na wschód i powinna być o połowę mniejsza, jedyneczka powinna być w miejscu dwójeczki, a R w miejscu jedyneczki, choć i tak wydaje się to przesadzone.

  Ciekawe czy na jutro też będzie “1”, żeby mieć pewność, ze będzie słoneczna pogoda.

  • .
   Posted 11 czerwca 2019 23:01 0Likes

   U mnie coś strzela i zbliża się główna część ale moje okolice są jak czarna dziura dla burz że niszczą albo przynajmniej mocno redukują wszystkie.To pewnie zasługa Miedwia ale bardziej to działa przy chmurach nadciągających z południowego zachodu.

   • Regen
    Posted 11 czerwca 2019 23:27 0Likes

    Chmury ze zachodu. Zapomniałem jak to wygląda. Wszystko w górę idzie.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.