Niszczące burze: 6 cm grad, zalania i zniszczenia wiatrowe w Polsce

Od kilku godzin nad Polską mamy bardzo groźną sytuacje. Zgodnie z prognozami silne burze superkomórkowe z bardzo dużym gradem rozwinęły się na zachodzie kraju. Ich trajektoria skierowana jest na północ. Niedawno zalany został Gorzów Wielkopolski.

Niebezpieczna burza superkomórkowa wkroczyła niedawno do woj. zachodniopomorskiego. Na trasie tej niezwykle silnej burzy są takie powiaty jak myśliborski, choszczeński i pyrzycki. Burzy towarzyszy duży grad ponad 5 cm, intensywne opady deszczu, prowadzące do podtopień i wiatr powyżej 100 km/h.

Polscy Łowcy Burz ostrzegają

Sytuacja na zachodzie kraju jest w tej chwili bardzo groźna. Burze superkomórkowe generują opady gradu o średnicy ponad 5 cm. Lokalnie może on osiągać aż 6-6,5cm! Ponadto występuje zagrożenie silnym wiatrem ponad 100 km/h. Po południowo wschodniej stronie poszczególnych komórek istnieje także ryzyko zejścia tornada o dość znacznej sile, choć ryzyko nie jest duże.

POTĘŻNY GRAD W OKOLICY TRZEBIELA (powiat żarski)!!UWAGA!! JEST TAM SUPERKOMÓRKA!ISTNIEJE RYZYKO ZEJŚCIA TRĄBY POWIETRZNEJ!Zdjęcie: Paulina Janiak

Opublikowany przez Lubuscy Łowcy Burz Wtorek, 11 czerwca 2019

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem 😲😲Zapraszam do odwiedzenia nas na youtube, nie zapomnijcie zostawić suba. Będziemy mieli większą motywację tworzyć dla was filmy. Dziękuje https://www.youtube.com/channel/UC8NZH8v8cNwKXO1ga_ZXcfA

Opublikowany przez Okiem Gorzowskiego Autobusu Wtorek, 11 czerwca 2019

Dobrze widoczne superkomórki na obrazach radarowych

Obszar groźnej pogody ograniczy w nocy swój zasięg do zachodniej części Polski

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ PONIŻEJ

(fot. ilustracyjne. Elżbieta Czajka, grad wygenerowany przez burzę superkomórkową 20 czerwca 2016 roku w okolicach Kraśnika)