Ostatni okres w pogodzie to jedna wielka fala upałów. Oczywiście, przerywana kilkudniowymi okresami ochłodzenia. Jednak w większej perspektywie mieliśmy dość suchy, upalny okres, w którym temperatury w większej części kraju przekraczały dzień w dzień 30 stopni w cieniu.

Do dziś. Od dziś czeka nas kilka dni ochłodzenia. Zamiast nieznośnych 35 stopni ciepła, czekają nas temperatury oscylujące w okolicach 23-26 stopni. W sam raz, zarówno na wakacyjny wypoczynek, jak i na codzienne bytowanie w miejskiej dżungli.

Dziś, jutro i tak aż do niedzieli. Nie ochłodzi się znacznie. Nie będzie też dni z długotrwałym, ciągłym deszczem (choć przelotne opady nie wykluczone). Odpoczniemy również od burz. Te nie są prognozowane. Nawet, jeśli pojawią się pojedyncze komórki, z pewnością nie będą groźne.

Mike

3 Comments

 • Regen
  Posted 2 lipca 2019 12:01 0Likes

  Skoro Gaja nie potrafi zadbać o swoje tereny na zachodzie Polski i dopuszcza do ekstremalnych (jak na sytuowanie kraju) temperatur oraz niemal zerowych opadów, a co za tym idzie do suszy, podczas gdy wschód i południe Polski nie dosyć, że są chłodniejsze, to dodatkowo ubogacane są deszczami i burzami, to niech później nie oczekuje, że się będzie o nią jakoś wyjątkowo dbało, patrząc na nasz glob całościowo. Wie du mir, so ich dir! – mówią za naszą zachodnią granicą.

  Powyższe jest odwróceniem kota ogonem. Bo to raczej “trzecia od słońca” reaguje na to, jak autochtoni z nią postępują. Jednak nie tyle chodzi o to kto jest temu winien, kto jest temu winien… Wybaczcie, rozkojarzyłem się. O czym to ja pisałem? Aaa… Zależności przyczynowo skutkowe. Nie. To jest tylko takie ubieranie w piękne słówka, zwykłego żalu o to, że zachód Polski jest nękany upałami, a wschód i południe obdarowywane chłodem, deszczem i burzami przynoszącymi dodatkowe ochłodzenie.

 • piesel_z_wawra
  Posted 2 lipca 2019 21:59 0Likes

  Mam do fanów pogody pytanie. Mianowicie:
  Czy istnieje takie miejsce na ziemi gdzie?
  >Temperaturą dominującą w dzień w miesiącach chłodnych jest 16 stopni, a w nocy nie spada poniżej 6;
  >Temperaturą dominującą w dzień w miesiącach ciepłych jest 31 stopni, a w nocy nie spada poniżej 16;
  >Występuje duża liczba burz, a wilgotność jest w miarę duża (tzn. nie chcę, aby to był klimat noszący znamiona kontynentalizmu i małych sum opadów).
  Jeśli nie, to proszę o podanie propozycji miejsc trafiających najbliżej wyżej wymienionym punktom.

  • Regen
   Posted 2 lipca 2019 23:23 0Likes

   Madera!

   Może nie dosłownie takie wartości jakie przedstawiłeś, ale zbliżone. Skupiając się na temperaturach…

   Średnia temperatura powietrza w dzień: grudzień = 20*C, styczeń = 19*C i luty = 19*C
   Średnia temperatura powietrza w nocy: grudzień = 14*C, styczeń = 13*C i luty = 13*C

   Średnia temperatura powietrza w dzień: czerwiec = 22*C, lipiec = 24*C i sierpień = 26*C
   Średnia temperatura powietrza w nocy: czerwiec = 16*C, lipiec = 18*C i sierpień = 19*C

   Źródło: travelplanet.pl

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.