Pogoda. 1 osoba rażona piorunem. Burza przeszła w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego

Pogoda. Burza przeszła nad Wielkopolską. Piorun poraził mężczyznę.

13 listopada 2019 na obszarze województwa wielkopolskiego powstała burza. Modele pogodowe nie prognozowały dziś burz na obszarze Polski.

Jednak przed południem w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego przeszła słaba burza, która przyniosła kilka wyładowań atmosferycznych według sieci detekcji i lokalizacji wyładowań atmosferycznych.

Teoretycznie w sprzyjających warunkach burze mogą występować przez cały rok i to zjawisko nie jest zarezerwowane tylko dla półrocza ciepłego.

Jak podaje portal Infostrow.pl. Jeden z piorunów uderzył prosto w drewnianą konstrukcję nowo budowanej hali sportowej przy ulicy Wojska Polskiego. Na skutek uderzenia wyładowania atmosferycznego ranny został 30-letni mężczyzna, który karetką pogotowia ratunkowego został przewieziony do szpitala.

Prawdopodobieństwo burz było dziś na marginalnym poziomie. Modele pogodowe nie wskazywały istotnie podwyższonej niestabilności powietrza. To tylko pokazuje, że nie wszystko da się przewidzieć w pogodzie.

Wyładowania atmosferyczne zanotowane przez detektory wyładowań na obszarze Polski, widoczne pojedyncze pioruny na południu Wielkopolski