Pogoda na 27 czerwca 2021. Możliwe słabe burze, upał nie wystąpi w Polsce

Pogoda. W niedzielę Polska ma znajdować się pod wpływem wyżu „AFRA” z centrum nad zachodnią częścią naszego kraju. Z zachodu napływać będzie ciepłe i dość suche powietrze polarne morskie.
W niedzielę warunki do rozwoju burz występować będą na krańcach południowych i północnym-zachodzie naszego kraju Polski. Ciśnienie bez większych zmian.

Sytuacja synoptyczna na dzień 27.06.2021, 12 UTC

Pogoda. Sytuacja synoptyczna na 27 czerwca 2021.

Pogoda. Burze będą słabsze i na mniejszym obszarze

Na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Głównie na południu i północnym-zachodzie wzrastające do dużego. Słabe burze możliwe są dziś na krańcach południowych oraz północnym-zachodzie. Na tym drugim obszarze prawdopodobieństwo rozwoju burz będzie zdecydowanie mniejsze niż w południowej części kraju, gdzie prawdopodobne są burze z opadami małego gradu. Estymowana suma opadów do 10-15 mm w czasie przechodzenia komórek konwekcyjnych. W czasie przechodzenia burz orograficznych. W górach akumulacja opadów powyżej 15-20 mm.

Prognoza burz na niedzielę (IMGW-PIB)

Pogoda. Prognoza burzowa

Pogoda. Grad w czasie burz do 1 cm, miejscami w Polsce dzień gorący. Upał nie wystąpi

Już od godzin popołudniowych po dziennym nagrzaniu przypowierzchniowej warstwy granicznej dojdzie do rozwoju chmur cumulus i cumulonimbus. Różnica ciśnienia w naszej części Europy będzie niewielka, dlatego wskaźniki kinematyczne przyjmą niskie wartości. Dlatego należy spodziewać się rozwijających się lokalnie burz, którym nie powinny towarzyszyć intensywne zjawiska. Gdzieniegdzie może wystąpić opad drobnego gradu, do około 1 cm średnicy. Istnieje ryzyko rozwoju słabych burz. Szczególnie na północnym-zachodzie i północy kraju. Na tym obszarze zjawiska towarzyszące nie będą intensywne. Powieje w czasie burz do 50-65 km/h, lokalnie ulewy na tym obszarze do 10-15 mm. Pod wieczór opady i burze zanikną na obszarze całej Polski.

Prognoza pogody na niedzielę (IMGW-PIB)

Pogoda w niedzielę

Temperatura wyniesie od 22°C do 26°C, chłodniej nad morzem i gdzieniegdzie w górach od 19°C do 21°C.

Pogoda. Temperatura 27 czerwca 2021 Polska

Prognoza ciśnienia, zachmurzenia i opadów na 27 czerwca, 09 UTC według ECMWF

Wyliczane ciśnienie, zachmurzenie i opady konwekcyjne, 27 czerwca 2021, 12 UTC

Prognoza ciśnienia, zachmurzenia i opadów na 27 czerwca 2021, 15 UTC

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW

AKTUALNA TEMPERATURA