Pogoda na 27 lutego 2021. Ochłodzenie, dużo chmur i opady deszczu oraz śniegu w Polsce

Pogoda. Dzisiaj Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich. W związku z tym początkowo we wschodniej połowie kraju zaznaczy się zatoka niżowa związana z niżem znad Rosji. Z północnego-zachodu dociera do nas chłodne powietrze polarnomorskie. W środkowej troposferze dominuje zatoka w polu geopotencjału stopniowo odsuwająca się na wschód. Ciśnienie na warszawskich barometrach wyniesie 1015 hPa i będzie rosło.

Pogoda. Wyż w polu przyziemnym, odsuwająca się górna zatoka niżowa na wschód

Sytuacja synoptyczna na dzień 27.02.2021, 12 UTC

Pogoda na sobotę, sytuacja baryczna

Prognoza topografii barycznej dla wysokości izobarycznej 500 hPa, prędkość i kierunek wiatru na omawianej powierzchni izobarycznej oraz temperatura i geopotencjał na godziny poranne w sobotę, 27 lutego 2021.

W pierwszej części dnia zachmurzenie na ogół duże i całkowite. Od północy stopniowo postępować będą rozpogodzenia i wydaje się, że opady na północy Polski nie wystąpią. Miejscami, zwłaszcza na południu, deszcz i deszcz ze śniegiem, w górach śnieg.

Pogoda. Dużo chmur i opady w południowej części Polski

Prognoza zachmurzenia i opadów na sobotę, 27 lutego 2021 według modelu SWISS-HD.

Pogoda. Zachmurzenie i opady
Pogoda. Zachmurzenie i opady atmosferyczne w sobotę
Pogoda. Sobota w Polsce
Pogoda. Opady w Polsce

Pogoda. Wyraźne ochłodzenie w naszej części Europy

Prognozowana temperatura maksymalna na sobotę według modelu ICON. Zgodnie z poniższą mapą temperatury dziś w Polsce czeka nas chłodniejszy dziś niż ostatnio. Dlatego też temperatury nigdzie w kraju nie powinny przekroczyć 10 stopni Celsjusza. Prawdopodobnie najcieplej będzie dziś w regionach północnych, gdzie wystąpią przejaśnienia. Choć przyznajmy, że różnice temperatury między północą, a południem nie będą duże.

Pogoda na dziś, temperatury w Posce

Silny północno-zachodni wiatr w Polsce

Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywy do 60km/h, północno-zachodni. W związku z umiarkowanych i silnym wiatrem w Polsce temperatura odczuwalna będzie niższa od tej wskazywanej na termometrach. Podsumowując, czeka nas chłodniejszy dzień niż ostatnio. Dodatkowo w południowej części kraju sobota przyniesie więcej chmur i opady deszczu.

Pogoda w sobotę, siła i kierunek wiatru w Polsce

Aktualna temperatura

Położenie opadów

Prognoza opadów tutaj

Źródło grafik: dwd.de, estofex.org, meteologix.com meteomodel.pl, ventusky.com