Pogoda. Aktualna pogoda w Polsce 4.11.2019. Front chłodny, zachmurzenie i dużo deszczu. Burze nie występują

W poniedziałek nad Polską nadal przemieszcza się front chłodny związany z niżem znad południowego Bałtyku. Wpływa on na pogodę w naszym kraju przynosząc chmury i opady deszczu w większości regionów kraju.

W dniu dzisiejszym front opuści Polskę odsuwając się za wschodnie granice kraju. Jednak przez większość dnia będzie on sprawcą gorszej aury. Po godzinie 10 rano w poniedziałek opady deszczu obserwowane są w Polsce północno-zachodniej i północnej. Przelotnie pada również na wschodzie Mazowsza i Podlasiu. Kolejna strefa opadów wkracza do Polski południowej i już w chwili obecnej deszcz pada w Małopolsce i na Śląsku.

W dniu dzisiejszym zachmurzenie, a co za tym idzie strefy opadów przesuwają się na północny-wschód. Co za tym idzie, w kolejnych godzinach opadów deszczu spodziewać się muszą mieszkańcy Ziemi Łódzkiej, Ziemi Świętokrzyskiej, Mazowsza i Lubelszczyzny. Padać przelotnie na wschodzie będzie do końca dnia. Na zachodzie kraju, po przejściu frontu obserwujemy coraz więcej przejaśnień.

Najcieplej na godzinę 10.30 jest na wschodzie kraju. Tutaj termometry wskazują 16 stopni. Centrum Polski to 15 stopni. Na północy jest obecnie 12 kresek powyżej zera. Najchłodniej na zachodzie kraju. Regiony zachodnie dostały się pod wpływ mas powietrza polarno-morskiego. Jest to powietrze chłodniejsze niż zalegające na wschodzie powietrze polarno-morskie ciepłe. Temperaturę odczuwalną obniża wiatr, który miejscami na wschodzie i południu kraju jest dość silny. Na zachodzie wiatr jest znacznie spokojniejszy i tak pozostanie w nadchodzących godzinach. Poniżej mapa z aktualną pogodą nad Polską na godzinę 10.

Zachęcamy również do zapoznania się z prognozą pogody na 16 dni dla Polski.