Pogoda. Burze blisko Polski. Wkrótce zagrzmi również w naszym kraju. Chmury konwekcyjne pojawiają się już na zachodzie

W porannej prognozie pogody pisaliśmy o możliwości wystąpienia zjawisk burzowych w Polsce podczas dzisiejszego dnia. Również Polscy Łowcy Burz wydali dziś ostrzeżenia burzowe dla wielu regionów Polski.

Największe szanse na wystąpienie burz prognozowane są na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Burze możliwe są również na północy Polski. Sytuacja zdaje się potwierdzać podczas obserwacji aktualnej pogody w Polsce. Otóż w zachodniej części kraju dochodzi do masowego rozwoju chmur kłębiastych.

Naszym zdaniem kwestią najbliższych minut są pierwsze wyładowania atmosferyczne nad naszym krajem. Chmury kłębiaste przekształcą się w burzowe Cumulonimbusy w lubuskiem, na Kujawach, czy w Wielkopolsce.

Burze już teraz występują u naszych zachodnich sąsiadów. Z każdą godziną ośrodków burzowych przybywać będzie również za zachodnią granicą naszego kraju. Burze powstają w warunkach dużego przepływu powietrza, co powoduje ich szybką wędrówkę na wschód z odchyleniem na północny-wschód. Zachęcamy do śledzenia naszej zakładki pogodowej, w której to sprawdzić możecie między innymi gdzie jest burza nad Polską.