Pogoda. Chłód wedrze się do Europy. Diametralna zmiana pogody. Czy czeka nas atak zimy? Możliwe burze

Ostatnie dni przynoszą nam w Europie temperatury bardziej letnie niż zimowe. Sytuacja ta zmieni się już dziś. Przynajmniej dla mieszkańców Europy Zachodniej i częściowo Centralnej.

Od 6 marca do Europy spływać zacznie chłodne powietrze. Zimne masy powietrza nadciągną przed dość silnym cyklonem, który już w weekend dotrze do Europy.

Znaczne spadki temperatury dotkną zwłaszcza mieszkańców Hiszpanii, Francji, Wysp Brytyjskich, oraz zachodnich regionów basenu Morza Śródziemnego. W obszarach podgórskich i górskich wymienionych regionów spadnie śnieg. Miejscami opady śniegu mogą być naprawdę intensywne.

Proces „wlewania” się chłodnego powietrza do Europy można obserwować już dziś od rana na Wyspach Brytyjskich. Rano, w wielu miejscach Szkocji i północnej Anglii zanotowano ujemne temperatury powietrza. W kolejnych godzinach chłodne powietrze szybko wędrowało będzie na południe, by już jutro objąć swym działaniem Półwysep Iberyjski, Francję, Kraje Beneluksu, aż po basen Morza Śródziemnego.

Niewykluczone, że na styku mas powietrza dochodziło będzie do rozwoju burz. Te najbardziej prawdopodobne są podczas weekendu w południowych regionach omawianego obszaru.

Najsilniejszych spadków temperatury oczekujemy jutro na zachodzie Europy. Spływ chłodnych mas powietrza do Europy zakończy się w niedzielę.

Chłód, który wdziera się od dziś do Europy nie wpłynie w większej mierze na temperatury w Polsce. Z pewnością nie mamy co spodziewać się całodobowych spadków temperatur poniżej zera. Nie czekają nas również opady śniegu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że wielotygodniowej zimy już w tym sezonie w Polsce nie uświadczymy.