Pogoda na 6 marca 2020 dla Polski. Nawet 12°C. Niż „ELLI”, front okluzji. Opady deszczu, ale burze nie wystąpią

Pogoda na 6 marca 2020 dla Polski. Front okluzji, niż „ELLI”. Opady deszczu, ale burze nie wystąpią. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w przeddzień weekendu.

W piątek Polska znajduje się pod wpływem ośrodków niżowych znad Niemiec i Włoch, w strefie frontu zokludowanego. Front okluzji przemieszczać będzie się dziś z południowego-zachodu na północny-wschód kraju.

Sytuacja synoptyczna na dzień 6.03.2020, 12 UTC

W piątek na obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami całkowite. Lokalnie opady deszczu, które przemieszczać będą się z południowego-zachodu, zachodu na wschód, północny-wschód. Natomiast w rejonach podgórskich prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śnieg. W godzinach porannych mogą utrzymywać się jeszcze mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 5°C na wybrzeżu i Pomorzu do 11°C Dolnym Śląsku, w dolinach karpackich od 3°C do 5°C. W Małopolsce może być nawet 12°C.

Prognozowana temperatura w najcieplejszym momencie dnia w piątek

Pogoda. Wiatr nie będzie stanowił zagrożenia

Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, w Karpatach do 100 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne – informuje IMGW-PIB

Prognozowane zachmurzenie i obszar oraz typ opadów, ale także zasięg mgieł według modelu SWISS-HD w piątek