Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda znów zaskoczyła. Temperatura przekroczyła 25°C, wystąpiły burze. Noc będzie zimna w PolscePogoda znów zaskoczyła. Kolejny dzień z burzami w naszej części Europy. Dodatkowo wystąpił dzień gorący. Jednak nadchodząca noc okaże się zimna w Polsce.

Dziś nasza część Europy znajdowała się pod układów wysokiego ciśnienia z południowego wschodu oraz od północnego zachodu pod wpływ układów niżowego znad Wielkiej Brytanii. Docierały dość chłodne masy powietrza. Najcieplejsza masa zaznaczyła się na południu, najchłodniejsza na północy.

Wyładowania atmosferyczne zanotowane od drugiej części nocy do godzin wieczornych w sobotę przez amatorski system detekcji i lokalizacji

pogoda sprawiła niespodziankę w sobotę
Pogoda przyniosła niespodziankę i sporą różnice temperatury.

Pogoda. Lokalne burze i niezbyt wysokie temperatury. Ograniczony obszar z temperaturami typowymi dla dnia gorącego

Dziś obserwowano przewagę zachmurzenia umiarkowanego i dużego. Jednak gdzieniegdzie wystąpiły przelotne opady deszczu. Jednak na północy, północnym wschodzie i wschodzie zaobserwowano również burze, gdzieniegdzie z gradem. Akumulacja opadów burzowych sięgać ma do około 20 mm. W najcieplejszym momencie dnia od 19°C na północy i w rejonach podgórskich, do około 24°C w centrum, ponadto 25°C na południowym wschodzie. Najchłodniej było dziś nad morzem, gdzie zmierzono zaledwie 18°C. Wiatr okazał się przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Tylko wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, zachodni. W czasie komórek burzowych porywy wiatru punktowo zdarzyć mogły się porywy do 60-70 km/h.

Zobacz też: Upał i nawałnice do końca lipca na południu Europy

Temperatura maksymalna, 22.07.2023 – 08:00-20:00 czasu urzędowego na stacjach IMGW-PIB w Polsce

pogoda niżowa w kraju
Pogoda nie była dziś stabilna w niektórych regionach Polski. Duży kontrast termiczny między północą a południem

Noc z soboty na niedzielę przyniesie na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Jednak na pozostałym obszarze umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Nie przewiduje się już, aby występowały burze i pogoda była dynamiczna. Szczególnie nad ranem na Podlasiu utworzyć może się krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do około 500 metrów. W najchłodniejszej części nocy od zaledwie 8°Cna północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 13°C na południu, do 15°C nad morzem. Wiatr z uwagi na niewielką różnice ciśnienia słaby. Głównie nad morzem umiarkowany oraz porywisty, z kierunków południowych. Tylko nad ranem w Sudetach porywy wiatru do 80 km/h.

Śledź na bieżąco prognozy pogody dla Polski

Fanipogody.pl

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz