Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Czwartek przyniesie zróżnicowaną pogodę w Polsce

Ulewy nad Polską

Dziś Polska podzieli się pogodowo na pogodny zachód oraz pochmurny, jesienny wschód kraju. Regiony wschodnie znajdują się w czwartek pod wpływem niżu z nad Norwegii. Pogodę na zachodzie Polski kształtował będzie wielocentryczny wyż z południa Europy.

Sytuacja baryczna nad Polską

Czwartek w Polsce południowo wschodniej, wschodniej i centralnej będzie brzydki, deszczowy i jesienny. Już od rana w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej i południu Mazowsza intensywnie pada deszcz. Sytuacja ta utrzyma się w kolejnych godzinach. W Polsce wschodniej padać powinno do godzin południowych.

Opady deszczu w Polsce

Po południu deszcz we wschodniej części kraju powinien zanikać. Późnym popołudniem i pod wieczór strefa opadów deszczu wkroczy do Polski północnozachodniej. Strefa ta związana będzie z frontem atmosferycznych, które w czwartek przechodził będzie przez terytorium Niemiec zbliżając się do Polski.

Czwartek nie będzie ciepłym dniem w Polsce. Temperatury maksymalne na dziś to 16 stopni. Tyle pokażą termometry w pasie od Suwalszczyzny po Ziemię Świętokrzyską. Na pozostałym obszarze kraju w okolicach 14-15 stopni powyżej zera. Aktualne wartości temperatury sprawdzić możecie tutaj.

Temperatura w Polsce w nocy

Wraz ze strefą frontową do Polski z zachodu wkroczy strefa silnego wiatru. Pod wieczór i w nocy wiać będzie na północnym zachodzie nawet do 70 km/h. To jednak dopiero pod wieczór. W czwartkowy dzień wiatr w Polsce słaby lub nieodczuwalny.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk