Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Atak zimy nam nie grozi, nawet 17°C i burze w Europie

Pogoda długoterminowa dla Polski. Atak zimy nam nie grozi, nawet 17°C i burze w Europie. Sprawdźmy, co czeka nas w najbliższym czasie w pogodzie.

Ponownie w całym kraju panuje dodatnia anomalia temperatury względem normy wieloletniej. Temperatura od 1.11.2019 do 8.11.2019 jest wyższa nawet o 3 stopnie, co doskonale obrazuje rycina poniżej.

meteomodel.pl

7 listopada 2019 tylko na krańcach południowych wystąpiła ujemna anomalia

meteomodel.pl

Ciepła sobota, pogorszenie pogody od niedzieli na wschodzie i południowym wschodzie

W sobotę Polska znajdzie pod wpływem układu niżowego, jaki znad Morza Śródziemnego przez zachodnią połowę kraju skieruje się nad wody Morza Bałtyckiego. Zasadniczo znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, dlatego z południa napłynie ciepła masa powietrza. Szczególnie wysokie temperatury są prognozowane na południu, wschodzie i centrum Polski. W drugiej części dnia przybędzie chmur w naszej części Europy, natomiast front chłodny przemieszczać ma się z zachodu na wschód.

Sytuacja synoptyczna na dzień 9 listopada, 00 UTC

Sytuacja synoptyczna na dzień 9 listopada 2019, 12 UTC

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na niedzielę (IMGW-PIB)

Pogoda. W poniedziałek cała Polska znajdzie się pod wpływem słabego wyżu

W Dzień Niepodległości cała Polska znajdować ma się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia z centrum w naszej części Starego Kontynentu. Nie są prognozowane opady atmosferyczne, nie zabraknie dłuższych chwil ze słońcem.

Pogoda na poniedziałek, 11 listopada 2019 (IMGW-PIB)

Pogoda. We wtorek powrót niżowej pogody. Deszcz spadnie w wielu miejscach Polski

Nasz kraj dostanie się pod wpływ układu niżowego znad Morza Śródziemnego. Opady na ten moment są prognozowane głównie na południu i zachodzie Polski.

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

Pogoda. W środę silne ochłodzenie na zachodzie, ciepło na wschodzie

Modele są zgodne, że w środę wysokie temperatury panować będą we wschodniej części kraju, tam też niewykluczone są opady atmosferyczne. Najchłodniej ma być na zachodzie Polski.

Prognoza pogody na środę (IMGW-PIB)

Pogoda. Czwartek z kontynuacją cyrkulacji południkowej

W czwartek niże z południa i zachodu Europy sprowadzą do Polski ciepłe masy powietrza. Wysokie temperatury są spodziewane zwłaszcza na południu i wschodzie Polski.

Pogoda. Wysokie temperatury w piątek

Szczególnie wysokie temperatury są prognozowane na południu i zachodzie Polski w piątek, ale mogą one ulec jeszcze zmianie.

Pogoda. Przyszły weekend z wysokimi temperaturami, ale może nie zabraknąć opadów

Modele prognozują, że przyszły weekend minie pod znakiem wysokich temperatur, ale może nie zabraknąć opadów deszczu.

Prawdopodobnie chłodniejszy okres w pogodzie nadejdzie w ostatniej dekadzie listopada. Opadów śniegu na ten moment nie widać do 20-23 dnia miesiąca. Przeważnie odbywać ma się napływ z południa Europy, dlatego temperatury będą wysokie jak na listopad.