Pogoda długoterminowa na listopad 2019 dla Polski. Wyjątkowo ciepły miesiąc. Nawet 18°C, opady i burze oraz wiatr

Pogoda długoterminowa na listopad 2019 dla Polski. Nawet 18°C, opady i burze oraz opady. Sprawdźmy, co szykuje się w pogodzie w listopadzie.

Modele numeryczne są zgodne, że w pierwszej dekadzie miesiąca panować będą wysokie temperatury jak na listopad. Na południu i wschodzie temperatura może przekroczyć 15 stopni.

Tak przyjemne okresy w pogodzie jak w październiku są jednak mało prawdopodobne. Aktywna cyrkulacja strefowa charakteryzująca się wędrówką niżów z zachodu na wschód sprzyjać ma dynamicznej aurze. Nie zabraknie dlatego wiatru, opadów oraz sporej ilości chmur w pierwszej dekadzie miesiąca. W sprzyjających warunkach możliwe są nawet burze. Temperatury będą dość wysokie jak na listopad.

Prognozowana temperatura maksymalna 1 listopada 2019 dla Polski

Temperatura prognozowana we wtorek

Wysokie temperatury 3 listopada w Polsce

4 listopada 2019 najcieplej na południowym wschodzie

Podobnie ma być 5 listopada w Polsce

Wciąż wysokie jak na listopad temperatury mogą panować w okolicach 6 listopada

Według modelu CFS, listopad będzie miesiącem powyżej normy wieloletniej, dlatego temperatura powyżej 12-14 stopni nie będą niczym nadzwyczajnym. Zwłaszcza na południu i wschodzie kraju. Okresami jednak arktyczne powietrze da się we znaki i na nizinach może spaść śnieg w listopadzie. Możliwe są również ujemne temperatury.

Obecnie do 10 listopada na obszarze Polski prawdopodobnie panować będą wysokie temperatury. Potem model sezonowy CFS również przewiduje liczne ciepłe okresy.

Wystąpią okresy w listopadzie ze stabilną pogodą. Może nie zabraknąć mgieł oraz smogu. Jednak przez dłuższy okres czasu dynamiczna cyrkulacja strefowa może przynosić zmienną aurę w Polsce. Nie można wykluczyć nawet wichury.

Adwekcje ciepłych mas z południa towarzyszyć mogą nam okresami przez cały miesiąc, ale na tak piękną pogodę przez długi okres czasu w niemal całej Polsce prawdopodobnie nie mamy co liczyć.

Prognozowane anomalie temperatury dla poszczególnych tygodni w listopadzie według CFS. Należy traktować te wyliczenia jednak mocno orientacyjnie

Od 30 października do 7 listopada 2019
Od 6 listopada do 13 listopada 2019
W okresie od 13 listopada do 20 listopada
W okresie od 20 listopada do 27 listopada 2019

W perspektywie najbliższych 10 dni aurę kształtować mają przeważnie niże z rodowodem atlantyckim

Temperatura będzie powyżej normy wieloletniej w perspektywie 10 dni w naszej części Europy