13 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda dziś 16 kwietnia 2021. Intensywny deszcz i zimno w Polsce

Pogoda na dziś 16 kwietnia

Polska znajduje się dziś pod wpływem niżu XANDER ze wschodu. Nad krajem przemieszcza się front atmosferyczny. Pogoda dziś przyniesie dużo opadów nad Polską. Pogoda 16 kwietnia nie przyniesie ocieplenie. W Polsce nadal panowały będą dość niskie (jak na 16 kwietnia bardzo niskie temperatury. Zapraszam na prognozę pogoda na dziś 16 kwietnia dla Polski.

Pogoda na dziś. Front przynosi opady

Na obrazku tytułowym (źródło dwd.de) widać, że na wschód od Polski znajduje się ośrodek niskiego ciśnienia XANDER. Nad Polską znajduje się front atmosferyczny związany z tym niżem. W związku z tym pogoda dziś przyniesie nad dużo opadów. W Polsce padał będzie zarówno deszcz jak i sam śnieg. Sprawdźmy, o której i w jakich regionach spodziewać się opadów w Polsce.

Pogoda na dziś. Opady w Polsce.

Z rana opady występują w Polsce południowo wschodniej i wschodniej. Na krańcach południowych Małopolski i Podkarpacia możliwe są opady śniegu. Jednak w kolejnych godzinach nawet na obszarach podgórskich opady śniegu przejdą w opady samego deszczu. Na Lubelszczyźnie i wschodzie Mazowsza od rana pada deszcz. W godzinach porannych deszcz pada również w wielu regionach zachodniej Polski. Podczas gdy na krańcach południowych możliwe są opady śniegu, na zachodzie kraju pewne jest, że padał będzie sam deszcz. Sytuacja tylko nieznacznie zmieni się po południu dziś 16 kwietnia.

Nad Polską nadal intensywnie padał będzie deszcz. Jednak strefa najbardziej intensywnych opadów przesunie się do centrym kraju. Opady deszczu utrzymają się w Polsce do końca dzisiejszej doby.

Pogoda. To będzie chłodny dzień w Polsce

Niestety, ponieważ nad Polską znajduje się front atmosferyczny, czeka nas całkowite zachmurzenie. Co za tym idzie słońce nie będzie ogrzewało dolnych partii troposfery. Nad krajem nadal zalega chłodne powietrze z północy kontynentu. Wszystko to przyniesie skutek w postaci niskich temperatur w piątek 16 kwietnia w Polsce.

Pogoda na dziś. Temperatura w Polsce

W pasie od Pomorza przez centrum, po południe Polski słupki rtęci wskazywały będą zaledwie 2-4 stopnie powyżej zera. Podobne wartości temperatur na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Podczas gdy w większości regionów kraju będzie bardzo zimno, na zachodzie jest chwilowa szansa na przejaśnienia. Jeśli słońce wyjdzie zza chmur (w godzinach popołudniowych) to słupki rtęci podskoczyć mogą na zachodzie w okolice 10 kresek. Zachęcam do sprawdzania temperatury nad Polską w tym miejscu.

W związku z przechodzeniem nad krajem frontu atmosferycznego, pogoda dziś przyniesie wiatr w Polsce. Porywów wiatru spodziewać możemy się na wschodzie kraju. W kolejnych godzinach piątku wiatr pojawi się również na zachodzie kraju. Nie będzie to wiatr silny. Dziś porywy wiatru nie powinny przekraczać 60 km/h. Ciśnienie w kraju na stabilny, wysokim poziomie około 1015 hPa.