Pogoda. Ekstremalnie ciepło w środę. Silny wiatr na północy. Dużo słońca. Prognoza pogody na 15 stycznia

W środę 15 stycznia większość Polski dostanie się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia rozciągającego się na południu Europy. Wyż przyniesie w Polsce piękną, słoneczną i ciepłą aurę. Pogoda przypominała będzie bardziej wczesną wiosnę niż połowę stycznia.

Do Polski zachodniej napływać zacznie powietrze polarno-morskie o cechach ciepłych. Stąd na zachodzie kraju w dniu dzisiejszym nawet do 10-11 stopni. Na Dolnym Śląsku nie wykluczone jeszcze wyższe temperatury powietrza do 14 stopni.

Nieco chłodniej w centrum Polski. Jednak tutaj też temperatury w środę będą bardziej wiosenne niż zimowe. Najchłodniej, jeśli można tu mówić o chłodzie będzie na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. W tych regionach 4-6 stopni ciepła. Poniżej prognoza pogody wydana przez synoptyków IMGW.

IMGW-PIB

W dniu dzisiejszym w Polsce nie odnotujemy opadów. Nigdzie w kraju nie będzie padał deszcz. W wielu regionach przez większość dnia na niebie królowało będzie słońce. Zwłaszcza na południu kraju, tam gdzie wpływ na pogodę będzie miał wyż.

Jedynym minusem w pogodzie na środę będzie wiatr. W regionach północnych, zwłaszcza przed południem wiatr będzie silny. Miejscami nad morzem wiatr może wiać w porywach do nawet 80 km/h. Im dalej na południe, tym wiatr będzie słabszy. Na południowym wschodzie wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny.

Zapraszamy na obszerną prognozę pogody na rozpoczęte ferie zimowe w Polsce.