Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Front atmosferyczny nad Polską. Opady deszczu, silniejszy wiatr. Mniejszy smog. Prognoza pogody na sobotę 18 stycznia 2020 dla PolskiW dniu dzisiejszym Polska na kilkanaście godzin znajdzie się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia HEIKE. Centrum niżu znajdowało się będzie dziś nad Skandynawią, a na pogodę w Polsce wpływał będzie front atmosferyczny o charakterze chłodnym.

Wraz z frontem atmosferycznym do kraju wkroczyła strefa opadów deszczu. Są to opady o charakterze przelotnym. Opady deszczu są bardzo słabe i nic nie wskazuje, by w kolejnych godzinach front uaktywnił się nad Polską jakoś znacznie. Do południa strefa opadów znajdowała się będzie w zachodniej części kraju przesuwając się na wschód. W drugiej części dnia szanse na mocniejszy deszcz mają mieszkańcy Polski południowej i południowo-wschodniej.

IMGW

Przed południem, na wschodzie i południowym wschodzie nie wykluczamy rozpogodzeń. Jednak z biegiem dnia chmury przykryją również regiony wschodnie.

To będzie ciepła sobota w Polsce. Termometry nigdzie nie wskażą temperatur ujemnych. Najchłodniej w górach, tutaj od 0 do 1 stopnia. Na południu Polski od 2 do 4 stopni. Podobne temperatury na wschodzie kraju. Najcieplej w sobotę będzie na Pomorzu oraz w regionach zachodnich kraju. Tutaj termometry wskazać mogą nawet do 6-7 stopni.

Wraz z przechodzeniem przez Polskę frontu atmosferycznego, wzrośnie również siła wiatru. W sobotę wiatr wiał będzie w wielu regionach z prędkością przekraczającą 50 km/h. Podmuchy przekraczać mogą nawet 60 km/h.

Już podczas nocy z niedzieli na poniedziałek Polska dostawać się zacznie pod działanie wyżów. Do kraju wrócą gęste mgły i smog. Znów jakość powietrza w wielu miejscach będzie bardzo niska. O tym jednak w kolejnych wpisach pogodowych, które przygotujemy dla Was w dniu dzisiejszym.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz