27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Gęste i niebezpieczne mgły spowiją Polskę. Widzialność poniżej 100 metrów

Pogoda. Gęste i niebezpieczne mgły spowiją Polskę. Widzialność poniżej 100 metrów. Sprawdź, gdzie i kiedy rozwiną się gęste mgły.

W nocy z soboty na niedzielę Polska znajdzie się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem znad Azorów. Prędkość wiatru spadnie, a w obrębie wyżu dojdzie do radiacyjnego wypromieniowania ciepła z planetarnej warstwy granicznej. Gęste mgły wystąpią na południu, częściowo na zachodzie oraz gdzieniegdzie w centrum i wschodzie. Lokalnie widzialność może być ograniczona poniżej 100 metrów. Szczególnie intensywne wystąpią w drugiej części nocy i nad ranem. Gdzieniegdzie mgły utrzymają się do godzin południowych w niedzielę.

Szczególnie gęste mgły wystąpią w pasie od Opolszczyzny, Górnego Śląska aż po Małopolskę i Podkarpacie. Ograniczona widzialność jest również prognozowana na Ziemi Łódzkiej oraz wschodniej Wielkopolsce. Mgły nie ominą też Kujaw oraz Mazowsza i Lubelszczyzny.

Gęste mgły prognozowane są również na obszarach podgórskich i górskich. Np. w Sudetach, Beskidzie Śląskim, Żywieckim, na Podhalu w Tatrach oraz Bieszczadach. Gdzieniegdzie utrzymają się nawet przez cały dzień.