Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Gwałtowne ocieplenie w Polsce. Nawet 18°C. Idą duże zmiany, wystąpią burze

Pogoda zaczyna się zmieniać. Gwałtowne ocieplenie sięgnęło wielu regionów naszego kraju. Jeszcze cieplej zrobi się w kolejnych dniach, wystąpią również burze.

W piątek przebieg warunków pogodowych kształtował jeszcze ośrodek wysokiego ciśnienia. Aczkolwiek w ciągu najbliższych kilkunastu godzin od zachodu wkroczy niż baryczny z frontem atmosferycznym. Spodziewane są opady deszczu miejscami umiarkowane i intensywne, jak i też burze. Cały obszar naszego kraju znajdzie się w znacznie cieplejszej masie powietrza. Warunki pogodowe ulegną dużej zmianie.

Temperatura minimalna przy gruncie w nocy z 27/28 kwietnia 2023 w Polsce

pogoda. silne przymrozki w Polsce
Silne przymrozki do -7 stopni w Polsce ubiegłej nocy. Pogoda zaskoczyła

Temperatura minimalna na 2 metrach w nocy z czwartku na piątek na stacjach IMGW-PIB w Polsce

pogoda. mróz na 2 metrach w Polsce
Silne przymrozki. W Pile na 2 m było -3,2 stopnia, najcieplej było na Helu 4,5 stopnia na plusie, gdzie zaznaczył się wpływ Bałtyku

Zmiana pogody da się we znaki w sobotę

Jutro znajdziemy się pomiędzy wkraczającym znad Niemiec płytkim niżem z okludującym się systemem frontów atmosferycznych, a antycyklonami znad Białorusi i Ukrainy, który będzie odsuwać się dalej na wschód. Z niżem związane będą dynamiczne warunki pogodowe. Nie zabraknie opadów, jak i też lokalnych. burz. Po przejściu niżu pogoda ulegnie poprawie i znajdziemy się przejściowo w zasięgu wyżu.

Zobacz też: Gwałtowne burze pojawią się w Polsce. Cyklon Vasco przyniesie załamanie pogody

W piątek warunki pogodowe okazały się stabilne. Na przeważającym obszarze Polski występowało zachmurzenie małe i umiarkowane. Jednak na zachodzie i południowym zachodzie stopniowo wzrastające do dużego i tam pod koniec dnia opady deszczu. Zdarzył się przejściowy wzrost zachmurzenia. Dodatkowo znad Niemiec wkroczyły opady atmosferyczne. Wartości na termometrach okazały się znacznie wyższe względem ubiegłej doby. Od 9°C na krańcach północnych, natomiast w centrum 14°C w centrum. Najcieplej, bo do 16°C, 18°C termometry wskazały na zachodzie, południowym zachodzie. Z uwagi na niewielką różnice ciśnienia. Wiatr był słaby, zmienny z przewagą południowego.

Temperatura maksymalna, 28 kwietnia 2023 na stacjach IMGW-PIB w Polsce, wysokość pomiarowa 2 metry nad poziomem gruntu

pogoda. wysoka temperatura w kraju
Pogoda. 18 stopni w Polsce. Jednak najcieplej było we Wrocławiu było najcieplej

Noc z piątku na sobotę przyniesie na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i postępujące od południowego zachodu w głąb kraju opady deszczu. Jedynie w szczytowych partiach Tatr opady śniegu. Na termometrach w najchłodniejszej części nocy od -2°C na północnym wschodzie, około 6°C w centrum, do 9°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Śledźcie na bieżąco prognozy pogody dla Polski.

Fanipogody.pl

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz