Pogoda. Jaka pogoda w sobotę? Pogodny, spokojny dzień. Burze nad Polska nie wystąpią

Sobota przywitała nas w pogodzie ujemnymi temperaturami w wielu miejscach kraju. Zwłaszcza na wschodzie i w centrum Polski noc była mroźna. Jeszcze o 7 rano w wielu regionach kraju słupki rtęci wskazywały -2 stopni.

Na szczęście z każdą godziną temperatura będzie rosła. W najcieplejszym momencie soboty termometry wskażą w wielu regionach kraju dwucyfrowe wartości temperatury.

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB)

Sobota w Polsce przyniesie temperatury na podobnym poziomie w całym kraju. W większości regionów spodziewamy się wartości temperatury w okolicach 10-11 stopni powyżej zera. Tylko nad samym morzem i w górach minimalnie chłodniej. W tych regionach 7-9 stopni powyżej zera.

Sobota upłynie w pogodzie pod znakiem wyżowej, bezchmurnej i dobrej aury. Jedynie na północy kraju spodziewamy się słabych opadów m.in na Pomorzu, Warmii oraz Mazurach i Suwalszczyźnie, a zachmurzenie, które z rana spowiło niektóre regiony Polski zachodniej i centralnej, również zaniknie wraz z upływem kolejnych godzin.

Dobrą wiadomością na sobotę jest również fakt, że ucichnie wiatr, który dokuczał nam w piątek i pierwszą część nocy. Wiatr zaniknie praktycznie w całym kraju. Delikatne podmuchy wiatru odczuwalne będą tylko nad samym morzem.