Pogoda. Jesienne burze już w Polsce. Sprawdź, gdzie jest burza 23.09.2020

We środę Polska znajduje się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Na krańcach wschodnich oddziałuje jeszcze wyż znad Europy Wschodniej. Napływa bardzo ciepła masa polarno-morska z południa.

Postępuje przebudowa pola barycznego nad Europejskim Obszarem Synoptycznym. W kolejnych dniach znajdziemy się w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie frontów atmosferycznych i niżów. Nie zabraknie opadów, lokalnie wystąpią kolejne burze, natomiast w polskich górach wystąpi pierwszy akcent zimowy. o czym więcej piszemy tutaj

Prognoza burz na środę (IMGW-PIB)

Sytuacja synoptyczna na dzień 23.09.2020, 18 UTC

Na obszarze wschodnich Niemiec oraz Czech obserwowany jest rozwój burz na linii zbieżności. W kolejnych godzinach burze możliwe są na zachodzie Polski.

Wyładowania atmosferyczne wystąpiły na południowy-zachód od Zielonej Góry.

Dane radarowe ukazują rozwój komórek burzowych na Ziemi Lubuskiej oraz na pograniczu Niemiec i Polski.

Rozwój konwekcji w zachodniej części kraju jest doskonale widoczny na zobrazowaniach satelitarnych z ostatnich 2 godzin. W kolejnych godzinach spodziewać należy się kolejnych burz na południu i zachodzie.

W czasie burz opady do 10-15 mm, możliwe są porywy wiatru do 60 km/h oraz mały grad. Burze będą przemieszczać się na północny wschód.

POŁOŻENIE OPADÓW I LOKALNYCH BURZ TUTAJ