5 sierpnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Kolejna mroźna noc w Polsce. Sprawdź gdzie będzie najchłodniej

Bardzo silny ośrodek wysokiego ciśnienia kontynuuje swą wędrówkę na wschód. Jednak dzisiejsza noc będzie kolejną, podczas której wyż JURGEN będzie wpływał na pogodę w Polsce. Podczas nocy z środy na czwartek znów czeka nas bezchmurna, pogodna i mroźna aura. Zachmurzenie możliwe jest wyłącznie na krańcach południowych kraju, ale jego występowanie podczas nocy nie jest pewne.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

IMGW-PIB

Największy mróz czeka mieszkańców gór i obszarów podgórskich. W Tatrach słupki rtęci spaść mogą nawet poniżej -10 stopni. W Polsce południowej do -3 stopni (choć lokalnie mróz może być większy). Pas Polski wschodniej, od Lubelszczyzny po Podlasie i Suwalszczyznę to temperatury w okolicach -4 stopni. Niewiele cieplej, bo -3 stopni na pozostałym obszarze kraju. Pamiętać jednak należy, że przy bezchmurnym niebie, lokalnie mróz może być jeszcze większy.

Prognozuje się, że podczas dzisiejszej nocy nie wystąpią w Polsce opady. Nawet w górach, gdzie za dnia lokalnie lekko padał śnieg, w nocy nie spodziewamy się opadów białego puchu.

Podczas nadchodzącej nocy nie będą występowały mgły. Wszystko to przez suche powietrze oraz wiatr. Wiatr będzie wiał umiarkowanie w pasie od Podkarpacia i Lubelszczyzny, przez Mazowsze, Ziemię Świętokrzyską, Ziemię Łódzką, aż po Kujawy i Wielkopolskę. Po południowym wschodzie wiać może mocniej, w porywach do 50 km/h.

Prognozy pogody i wyliczenia modeli numerycznych mówią jasno, że począwszy od jutrzejszego dnia w pogodzie nad Polską zachodzić zaczną zmiany. Zrobi się cieplej, a chłodne powietrze z północy zacznie być wypierane z kraju na rzecz cieplejszych mas powietrza z południa kontynentu. O tym jednak w jutrzejszych wpisach pogodowych.