24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Kolejne załamanie pogody w nocy nad Polską. Wtargnie niż AHMET

Pogoda na noc

Pogoda po południu i w pierwszej części nocy uspokoi się nad Polską. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem występujące na północy ustaną. Pojawią się jedynie mgły i zamglenia w Polsce centralnej, południowej i zachodniej.

Opady w nocy

Zdecydowanie gorsze warunki pogodowe panowały będą w Polsce w drugiej części nocy. Do kraju od południa wkroczy kolejny front atmosferyczny. Front ten związany jest z niżem “AHMET”, który szerzej opisaliśmy w tym wpisie. Wraz ze zbliżaniem się niżu do kraju od południa wkroczy strefa intensywnych opadów. Będą to opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Pierwsze większy opady pojawią się w Polsce już w okolicach północy.

Intensywne opady w Polsce

Z każdą godziną strefa opadów szybko obejmowała będzie całą Polskę południowo wschodnią. Nad ranem intensywnie padać będzie już także na Mazowszu, w łódzkim, czy na Podlasiu. Na południu kraju padał będzie mokry śnieg. W pozostałych regionach do czynienia będziemy mieli z opadami deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Opady w drugiej części nocy będą w Polsce intensywne.

Temperatura w nocy nad Polską

Niestety, temperatury jakie wystąpią podczas nadchodzącej nocy nie pozwolą na powstawanie pokrywy śnieżnej w Polsce. Oczywiście wyjątkiem są góry i obszary podgórskie, gdzie temperatura w nocy będzie na delikatnym minusie. W okolicach zera będzie także w Polsce północnej. Na pozostałym obszarze dodatnie temperatury powietrza w nocy. Na południowym wschodzie nawet do plus 4. Miejscami na północy oblodzenie .

Wiatr w nocy nad Polską

Wraz z wkraczaniem do kraju strefy frontowej, wzmagał będzie się również wiatr. Noc przyniesie porywy wiatru w Polsce wschodniej. Najsilniej wiatr wiał będzie na południowym wschodzie, gdzie w drugiej części nocy i nad ranem porywy wiatru sięgać mogą nawet 70 km/h.