Pogoda. Marznący deszcz spadnie na obszarze województwa lubelskiego. Na drogach i chodnikach będzie niebezpiecznie

Pogoda. Marznący deszcz spadnie na obszarze województwa lubelskiego. Na drogach i chodnikach będzie niebezpiecznie. Sprawdź, kiedy może zrobić się groźnie na drogach i chodnikach we wschodniej Polsce.

Dobiega końca okres zalegania powietrza arktycznego. Wyż słabnie i odsuwa się na południowy wschód, ustępując miejsca zatoce niżowej i ciepłemu frontowi atmosferycznemu.

W porze zimowej na frontach ciepłych często obserwuje się opady marznącego deszczu i mżawki, prowadzące do wystąpienia gołoledzi. Tak też będzie prawdopodobnie w najbliższym czasie na obszarze m.in we wschodniej Polsce.

Opady marznącego deszczu wystąpią prawdopodobnie w poniedziałek rano. Najpierw deszcz powodujący gołoledź wystąpić może w północnych powiatach woj. lubelskiego. Na drogach i chodnikach spodziewana jest tzw. szklanka.

Następnie opady dotrą do powiatów w centrum w regionu. Niektóre modele sugerują, że nie wystąpią one tylko na południu woj. lubelskiego.

Mieszkańcy całego woj. lubelskiego powinni zachować ostrożność przez cały dzień, ponieważ deszcz marznący padać może nie tylko rano, ale także popołudniu. Szczególnie w centralnych i wschodnich powiatach Polski wschodniej.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia się na 80%