Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 1 lutego 2020. Będzie 14 stopni w Polsce. Opady deszczu, rozpogodzenia na południu. Burze mało prawdopodobnePogoda na 1 lutego 2020. Będzie 14 stopni w Polsce. Opady deszczu, rozpogodzenia na południu. Burze mało prawdopodobne.

W sobotę nasz kraj znajduje się w dalszym ciągu pod wpływem cyrkulacji strefowej. Przez Polskę przechodzą od kilku dni fronty atmosferyczne. Decydujący wpływ na przebieg warunków pogodowych będzie mieć w pierwszy dzień weekendu niż o imieniu „NAIMA” z centrum nad Skandynawią.

Jeszcze w pierwszej części dnia cały kraj będzie w tzw. ciepłym wycinku niżu. W napływie powietrza z powietrza południowego-zachodu, ale już w drugiej części dnia wkroczy front chłodny powodujący wymianę mas powietrza i większą ilość opadów.

Sytuacja synoptyczna na dzień 1.02.2020, 12 UTC

ESTOFEX wskazuje na 15% ryzyko pojawienia się lokalnych, słabych burz na obszarze Polski w sobotę popołudniu i wieczorem.

Najwyższa temperatura jest prognozowana na zachodzie, południowym-zachodzie i południu Polski. Wyliczane są są w południowej części kraju rozpogodzenia.

Treść prognozy pogody na sobotę IMGW-PIB

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w Tatrach także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6°C w obszarach podgórskich Karpat i 7°C na północnym wschodzie, około 10°C w centrum, do 13°C, 14°C miejscami na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, nad morzem i na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, w Karkonoszach do 110 km/h – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Prognozowany obszar opadów i zachmurzenia 1 lutego 2020 dla Polski w okresie od godzin porannych do wieczora

Prognoza pogody na sobotę według IMGW-PIB

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz