Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 11 listopada 2019, czyli na Święto Niepodległości w Polsce. Zanikające opady, miejscami rozpogodzenia, ale burze nie wystąpią

Pogoda na 11 listopada 2019, czyli na Święto Niepodległości w Polsce. Zanikające opady, miejscami rozpogodzenia, ale burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie.

W poniedziałek przeważający obszar Polski będzie pod wpływem wyżu o imieniu „PALOMA”, którego centrum w drugiej części dnia znajdzie się w rejonie Karpat. Napływa chłodniejsza masa polarno morska z zachodu. Jednak od zachodu zacznie nasuwać się zatoka niżu znad Wysp Brytyjskich.

Sytuacja synoptyczna na dzień 11 listopada 2019, 12 UTC

Pogoda. Co wydarzy się w pogodzie 11 listopada?

Na przeważającym obszarze Polski w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Opady deszczu są możliwe zwłaszcza w pierwszej części dnia we wschodniej Polsce oraz na Pomorzu Wschodnim.

Najwięcej chmur będzie dziś na wschodzie i północy oraz zachodzie Polski. Rano w zachodniej części kraju mogą utrzymywać się jeszcze mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Na Dolnym Śląsku osadzające szadź.

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, najsilniejszy na Przedgórzu Sudeckim. Prędkość wiatru w porywach do 55 km/h z zachodu i południa.

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

Prognozowany obszar mgieł (znaczone na żółto) oraz opadów deszczu (oznaczone na zielono), chmury i poziom zachmurzenia zaznaczono kolorem szarym, model SWISS HD

O godzinie 7
O godzinie 10
O godzinie 13
O godzinie 16
O godzinie 19

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz