Pogoda na 13 lutego 2020 dla Polski. Więcej Słońca, lokalnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Burze nie wystąpią

W czwartek południowa i wschodnia część Polski znajdzie się pod wpływem wyżu znad południowej Europy. Północna część naszego kraju będzie jeszcze w zasięgu wypełniającej się zatoki niżowej. Od zachodu do naszej części Europy zbliżać będzie niż atlantycki o imieniu „TAMRIS” z systemem frontów atmosferycznych. Wieczorem jego chmury i opady zaznaczą się w zachodniej części RP.

Sytuacja synoptyczna na dzień 13 lutego 2020, 12 UTC dla Europy

Dzisiaj w Polsce zachmurzenie umiarkowane, okresami i miejscami duże, ale prawdopodobne są większe przejaśnienia. W godzinach popołudniowych na zachodzie wzrośnie do dużego i całkowitego. Opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu są prawdopodobne w centrum, na północy i północnym-wschodzie naszego kraju, zwłaszcza w pierwszej części dnia. W godzinach wieczornych opady deszczu ze śniegiem i deszczu dotrą do zachodnich dzielnic RP.

Gradient poziomy ciśnienie będzie mniejszy względem ostatnich dni. Prędkość wiatru ma być z tego powodu mniejsza

Wiatr umiarkowany, porywisty, na południu w porywach do 55 km/h, nad morzem oraz na Pogórzu Karpackim okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zamiecie śnieżne – informuje IMGW-PIB

Prognozowana temperatura powietrza przez model SWISS-HD i HD w czwartek o godzinie 13 czasu środkowoeuropejskiego

Prognozowane zachmurzenie i obszar opadów przez model SWISS-HD na czwartek