Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 13 marca 2020 dla Polski. Silny wiatr w kraju, opady krupy i deszczu oraz burzePogoda na 13 marca 2020 dla Polski. Silny wiatr w kraju, opady krupy i deszczu oraz burze. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w piątek.

W przeddzień weekendu Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Nasz kraj znajdzie się pod wpływem niewielkiego i dość płytkiego niżu o imieniu „GISELA II” przemieszczającego się znad południowej Skandynawii nad Morze Bałtyckie dalej na wschód. Napływać ma chłodniejsze powietrze polarno morskie z zachodu i północnego-zachodu o chwiejnej równowadze termodynamicznej.

Sytuacja synoptyczna na dzień 13.03.2020, 12 UTC

Chmury będą przynosić przelotne, lokalnie dość intensywne opady deszczu, a miejscami również krupy bądź drobnego gradu. Występować mogą także porywy wiatru do około 75-80 km/h. Burze i przelotne opady będą się przesuwać w kierunku wschodnim, zanikając dopiero pod koniec dnia – informuje Krzysztof Piasecki z Polscy Łowcy Burz

Prognozowany obszar burz przez Polscy Łowcy w piątek. Największe ryzyko lokalnych burz na wschodzie kraju.

Polscy Łowcy Burz

W piątek na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i okresowo duże. Lokalnie opady deszczu, jak i też krupy śnieżnej. Pierwsze burze możliwe już około południa, największa aktywność burzowa jest prognozowana w godzinach popołudniowych. Temperatura wyniesie od 5°C, 6°C na północy do 10°C na południu kraju. Wiatr na ogół umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni. Wysoko w górach opady śniegu i porywy wiatru do 120 km/h.

Prognoza pogody na piątek (IMGW-PIB)

Prognozowany obszar opadów, symulowane echa radarowe na piątek

Prognozowana temperatura w piątek na obszarze Polski w najcieplejszym momencie dnia

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz