Pogoda na 13 stycznia 2020 dla Polski. Dużo chmur, śnieg w górach i deszcz na nizinach. Burze nie wystąpią

Pogoda na 13 stycznia 2020 dla Polski. Dużo chmur, śnieg w górach i deszcz na północy. Burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie.

O poranku w poniedziałek nad Polską zaznacza się strefa frontów atmosferycznych, które w kolejnych godzinach będą opuszczać nasz kraj. Doskonale obrazuje to poranny SIGNIFICANT IMGW-PIB.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 13.01.2020, 06 UTC dla Polski

Dzisiaj głównie południe i centrum oraz wschód Polski będzie pod wpływem wyżu. W pierwszej części dnia na wschodzie zaznaczy się jeszcze strefa frontu chłodnego. Reszta kraju stopniowo zacznie dostawać się pod wpływ zatoki niżu „FENJA” z centrum na wschód od Wysp Brytyjskich, który przyniesie w tej części Europy wichurę.

Na obszarze Polski dziś zachmurzenie duże i miejscami całkowite, ale z większymi przejaśnieniami głównie na południu. Słabe opady atmosferyczne występować będą na północy, zachodzie, ale także w centrum oraz wschodzie kraju. W Bieszczadach i Sudetach prawdopodobne słabe opady śniegu.

Wiatr umiarkowany, ale w drugiej części dnia zacznie słabnąć. Wiejący z sektora zachodniego i południowo-zachodniego. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h.

Prognozowane zachmurzenie i obszar oraz typ opadów w poniedziałek według SWISS-HD

Prognozowana temperatura powietrza przez model SWISS-HD w poniedziałek