Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 13 września 2022. Kolejny front, opady wkroczą do Polski

Pogoda na 13 września 2022. Ocieplenie w Polsce. Kolejny front atmosferyczny

Przez weekend i w poniedziałek płytki niż mocno psuł pogodę na wschodzie kraju. Pogoda na 13 września przyniesie trochę spokoju w pogodzie na wschodzie kraju. Jednak od zachodu zbliża się do kraju kolejny system frontów atmosferycznych. Wtorek przyniesie wzrost zachmurzenia i opady w dzielnicach zachodnich.

Pogoda na 13 września. Sytuacja synoptyczna w Europie
Pogoda na 13 września. Sytuacja synoptyczna

Na powyższej mapie barycznej widać jak do kraju od zachodu zbliża się system frontów atmosferycznych. System frontów łączy niż z okolic Skandynawii z niżem Danielle, który mocno psuje pogodę między innymi Na Półwyspie Iberyjskim. System frontów zdecydowanie zaznaczy się dziś na zachodzie kraju.

Pogoda na 13 września. Aura pogorszy się od dzielnic zachodnich

Już od godzin około południowych na zachodzie kraju wzrastać będzie zachmurzenie. W kolejnych godzinach, na północnym zachodzie, a następnie na północy i zachodzie kraju pojawią się opady deszczu. Nie będą to opady tak intensywne jak w weekend na wschodzie kraju, jednak deszcz możliwy jest we wtorek praktycznie w całej Polsce Zachodniej.

Prognoza opadów deszczu na wtorek dla Polski
Opady deszczu we wtorek w Polsce

Powyżej prognoza opadów dla Polski na godziny popołudniowe (kachelmannwetter.com). Podczas, gdy strefa opadów wkroczy na zachód i północ kraju, od deszczu we wtorek odpoczną mieszkańcy wschodu Polski. Niż, który dawał się we znaki na wschodzie w ostatnich dniach we wtorek odsunie się dalej na wschód. Pogoda na 13 września prawdopodobnie przyniesie nawet chwile ze słońcem na wschodzie, w centrum i na południu kraju. W godzinach nocnych strefa opadów przemieszczała będzie północą Polski na wschód, ku Pomorzu, następnie Warmii i Mazurom. Zobacz także: Temperatura tąpnie w Polsce. Złe prognozy

Nieco cieplej w Polsce

Pogoda na wtorek 13 września przyniesie nieco wyższe temperatury w całym kraju. Podczas gdy jeszcze w poniedziałek na wschodzie słupki rtęci wskazywały zaledwie do 14 stopni, we wtorek termometry na wschodzie pokażą nawet do 18 stopni Celsjusza.

Pogoda na wtorek 13 września. Prognoza temperatury dla Polski
Pogoda na 13 września. Prognoza temperatury

Ciepło w centrum i na południu kraju. Tutaj termometry pokażą nawet 20-22 stopnie ciepła. W tych regionach temperaturę odczuwalną będzie podnosić słońce, które na dłuższe okresy powinno wyglądać zza chmur. Niższe temperatury na północnym zachodzie, gdzie praktycznie od rana słońce będzie zasłonięte przez zwiększające się zachmurzenie związane ze strefą frontu. Pogoda na wtorek to będzie kolejny dzień z odczuwalnym wiatrem w Polsce. Od rana wiatr w porywach do 40 km/h odczuwalny będzie na północnym zachodzie i północy Polski. Po południu wiatr pojawiał będzie się już w całym kraju, co związane będzie z rosnącym gradientem ciśnienia. Po poniedziałkowych wzrostach, we wtorek ciśnienie atmosferyczne zacznie w Polsce spadać. Wieczorem we wtorek barometry wskazywały będą już poniżej 1010 hPa. Biomet we wtorek nie będzie dla nas korzystny. Jak widać jesień pokazuje już swoje gorsze oblicze.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk