Pogoda na 14 lutego 2020 dla Polski. Niż i front okluzji w naszej części Europy. Deszcz ze śniegiem i śnieg. Burze nie wystąpią

Pogoda na 14 lutego 2020 dla Polski. Niż i front okluzji w naszej części Europy. Deszcz ze śniegiem i śnieg. Burze nie wystąpią.

W piątek Polska znajduje się pod wpływem płytkiego układu niskiego o imieniu “TOMRIS” z wędrującym z południowego-zachodu na północny-wschód frontem okluzji. Potwierdza to poranny SIGNIFICANT IMGW-PIB.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 14.02.2020, 06 UTC

IMGW-PIB

Sytuacja synoptyczna na dzień 14.02.2020, 12 UTC

W piątek na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie duże, miejscami całkowite. Lokalnie wystąpią przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia zwłaszcza w północnej części naszego kraju. Prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, punktowo śniegu, przechodzące z biegiem godzin w opady mieszane. Lokalnie na drogach może być ślisko.

Prognoza pogody na piątek (IMGW-PIB)

IMGW-PIB, wiatr nie tak groźny jak w ostatnich dniach

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków południowych i wschodnich skręcający na kierunki zachodnie i północne. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h. W górach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy

Prognozowana temperatura powietrza w piątek o godzinie 13 czasu środkowoeuropejskiego według modeli SWISS-HD, ECMWF

Prognozowane zachmurzenie, obszar i typ opadów w piątek