Pogoda na 15 lutego 2020 dla Polski. Postępujące rozpogodzenia od południa, miejscami jeszcze deszcz ze śniegiem i śnieg. Burze nie wystąpią

W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem rozległego wału wysokiego ciśnienia, który rozciągać będzie się z południowego-zachodu na północny-wschód Starego Kontynentu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 15.02.2020, 12 UTC

W pierwszy dzień weekendu zachmurzenie duże i całkowite głównie w północnej części Polski. Niewykluczone są tam również opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju również nie zabraknie chmur, ale w drugiej części dnia w związku z napływem coraz suchszego powietrza prognozowane są rozpogodzenia. Utrzymać mogą się jeszcze w pierwszej części dnia opady w południowej i południowo-wschodniej części RP. Miejscami występować będą jeszcze mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura wyniesie w sobotę od 3°C na północy i północnym wschodzie, około 5°C w centrum, do 9°C na Dolnym Śląsku; chłodniej gdzieniegdzie w kotlinach karpackich od 0°C do 3°C. 

Pogoda. IMGW informuje, wiatr nie tak groźny jak kilka dni temu

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny, na północy i Przedgórzu Sudeckim porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na południowym wschodzie wiatr słaby, zmienny przechodzący w południowo-zachodni. W Sudetach po południu porywy wiatru do 70 km/h – informuje IMGW-PIB.

Prognoza pogody na sobotę według (IMGW-PIB)

Prognozowana temperatura w sobotę według modelu ECMWF

Prognozowane zachmurzenie, obszar mgieł i opadów w sobotę na obszarze Polski

Położenie opadów tu.

Aktualna temperatura tu.